Finał Charytatywnej Akcji Biegowej na rzecz Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku

26 kwietnia w nowych przestrzeniach edukacyjnych SP nr 69 w Gdańsku odbyło się uroczyste podsumowanie drugiej edycji akcji dobroczynnej na rzecz najmłodszych podopiecznych gdańskiego Hospicjum. W tym roku nasze przedsięwzięcie wsparło kilka nowych szkół, co czyni Naszą inicjatywę międzyszkolną. Wspólnie zebraliśmy 6000 zł, które przekazaliśmy na ręce Prezes Fundacji Hospicyjnej – Pani Anny Janowicz oraz Dyrektor Hospicjum – Pani Justyny Ziętek. Wierzymy, że w przyszłym roku, w tę szlachetną i oddolną inicjatywę włączy się jeszcze więcej szkół, czyniąc ją ogólnomiejską. Z całego serca dziękujemy Społecznościom Gdańskiego Ośrodka Sportu, SP nr 8, SP nr 20, I LO, IX LO, oraz Dyrektorom o sportowym zacięciu tj. Pani Małgorzacie Solowskiej (IX LO), Panom Adamowi Perzyńskiemu (SP nr 27), Adamowi Władkowi (ZKPiG nr 26 ) i Arturowi Jastrzębiowi (SP nr 72).
Szczególne podziękowania składamy Najmłodszym Podopiecznym Hospicjum, od których uczymy się tego, że nigdy nie można się poddawać.
Do zobaczenia za rok, a już teraz zapraszam na fotorelację z wyżej opisanego wydarzenia.
Z wyrazami szacunku i wdzięczności
Kamil Gajewski
Dyrektor SP nr 69 w Gdańsku

WIELKI FINAŁ

W niedzielę, 15 kwietnia, byliśmy świadkami rywalizacji szkolnych sztafet na dystansie maratońskim. Drużyny rywalizowały w ramach Akcji Charytatywnej, która w tym roku miała swoją drugą odsłonę. Liczymy zebrane pieniążki, które oficjalnie w dniu 26 kwietnia przekażemy na ręce przedstawicieli Hospicjum im. Księdza Eugeniusza Dutkiewicza w Gdańsku.
Gratulujemy wszystkim zespołom doskonałej rywalizacji, a wszystkim Szkolnym Społecznościom dziękujemy za przeprowadzenie zbiórki dla najmłodszych podopiecznych Hospicjum. Osobne podziękowania kierujemy do Gdańskiego Ośrodka Sportu, który drugi rok z rzędu jest z nami i umożliwił nieodpłatny udział sztafet podczas 4. Gdańsk Maratonu.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasza akcja będzie się cieszyć jeszcze większym zainteresowaniem.

Oto wyniki:
1 miejsce SP nr 8 Czas 3:13:45 (15 miejsce w generalnej),
2 miejsce 1LO Czas 3:22:38 (24 miejsce w generalce),
3 miejsce 9 LO Czas 3:28:50 (37 miejsce w generalce),
4 miejsce SP nr 20 Czas 3:45:16 (71 miejsce w generalce),
5 miejsce SP nr 69 Czas 3:53:28 (92 miejsce w generalce),
6 miejsce DYREKTORZY Czas 4:31:16 (151 miejsce w generalce).

Ze sportowym pozdrowieniem
Kamil Gajewski – Dyrektor SP nr 69 w Gdańsku

Razem możemy więcej!

Szanowni Państwo,
zbudowany ubiegłorocznym sukcesem szkolnej akcji charytatywnej także dziś proszę o wsparcie naszego przedsięwzięcia. W tym roku zbieramy również pieniądze na rzecz najmłodszych podopiecznych Hospicjum im. Ks. Dutkiewicza w Gdańsku. Do akcji przyłączyły się inne gdańskie szkoły, a są to: SP nr 8, SP nr 20, SP nr 27, I LO, IX LO, za co Naszym Przyjaciołom bardzo dziękujemy. Razem możemy więcej!
Kamil Gajewski

Akcja Charytatywna

Przy okazji Gdańsk Maratonu 2018 już po raz drugi zorganizujemy finał akcji polegającej na zbiórce środków, które pozwolą na zorganizowanie Dnia Dziecka dla najmłodszych podopiecznych Hospicjum im. ks. Dutkiewicza w Gdańsku.
Z początkiem lutego każda drużyna rozpocznie zbiórkę pieniążków na w/w cel i równolegle treningi do biegu sztafetowego na dystansie maratońskim (42,195m).
Po biegu (15 kwietnia) zwycięska sztafeta, która włączy się do naszej akcji będzie miała zaszczyt przekazać zebrane środki na ręce przedstawicieli Hospicjum. W zeszłym roku było to 5 tyś. zł, ale w tym mamy „apetyt” na więcej.

Wpłaty prosimy kierować na konto Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 69 w Gdańsku;
nr konta: 88 1240 2920 1111 0000 4500 2485
w tytule wpłaty koniecznie dopisać „Dzień Dziecka w Hospicjum”.

Do tej pory udało się nam zebrać:
5700 zł

Wszystkich zainteresowanych udziałem, zachęcamy do kontaktu: (58)3430502 lub szkola69@wp.pl

Sztafety są 4-osobowe, a ich zawodnicy mają do pokonania odpowiednio:
Zawodnik I – ok. 16,4 km;
Zawodnik II – ok. 8,4 km;
Zawodnik III – ok. 10,7 km;
Zawodnik IV – ok. 6,7 km.

Informacje z ubiegłorocznej akcji znajdziesz w Maraton charytatywny 2017