Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Szkoła Podstawowa nr 69
im. gen. Stanisława Sosabowskiego
w Gdańsku
Godło

Kiermasz świąteczny

2017_kiermaszBNCały tydzień trwały przygotowania do kiermaszu świątecznego, który rozpoczęliśmy wystawą naszych prac w dniu 12 grudnia. Na kiermaszu prezentujemy różnorodne prace plastyczne naszych uczniów oraz zdobione przez nich pierniczki świąteczne. Wszystkich odwiedzających zachęcamy do kupowania prac dzieci. Rodzicom, którzy dzielnie wsparli naszą akcję pierniczkową (cukier puder, cytrynki) SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

Kolędy w 0a

2017_0a_koledyW związku ze zbliżającymi się Świętami zaprosiliśmy tatę Piotra Połeć na wspólne śpiewanie kolęd. Pan Połeć grał i śpiewał razem z dziećmi, przyniósł gitarę i czaranko instrument, który mogły poznać i spróbować na nim zagrać. Wspólne kolędowanie sprawiło, że poczuliśmy atmosferę Świąt.

Klasa 0A "W KRÓLESTWIE"

2017_0a_wkrolestwieDnia 8.12.2017r. klasa 0A uczestniczyła w lekcji muzealnej pt: "W KRÓLESTWIE". Ta wyjątkowa lekcja odbyła się w Ratuszu Głównego Miasta. dzieci miały okazję poznać ceremoniał koronacyjny, obyczaje i urzędy dworskie.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy 'Jarmark świąteczny' na Targu Węglowym. Dzieci podziwiały aranżacje świetlne, skorzystały z przejażdżki na karuzeli. w bardzo miłej atmosferze wróciliśmy do szkoły.

Warsztaty języka migowego "Migam - ale się nie migam"

2017_migowy_warsztatyJesteśmy jedną z nielicznych szkół podstawowych w Gdańsku, w której prowadzone są warsztaty języka migowego. Zajęcia prowadzone są zarówno w młodszych, jak i w starszych klasach przez Barbarę Skulską. Warsztaty mają na celu poznanie alternatywnej formy komunikacji.

Język migowy jest językiem wizualno-przestrzennym wykorzystującym kanał wzrokowy. Pod względem struktury, zasadniczo nie różni się od języka fonicznego, jakim jest np. język polski. Jego rola jednak znacznie wykracza poza bycie jedynie narzędziem komunikacji. Wpływa on bowiem na sposób postrzegania rzeczywistości, rozumienia świata, a także konstruowania własnej tożsamości i wyrażania siebie.

MIKOŁAJKI

2017_mikolajkiAby tradycji stało się zadość, 6 grudnia klasy młodsze uczestniczyły w symbolicznym zapaleniu lampek na choince, tym razem wewnątrz szkoły. Od rana wszyscy niecierpliwie oczekiwali Świętego Mikołaja... Punktualnie o 9.00 pojawił się z worem pełnym słodkości. Wraz ze swoją towarzyszką zawitał do każdej z klas, wywołując uśmiech na twarzach zwłaszcza najmłodszych uczniów. W całej szkole królował dziś kolor czerwony. Było wesoło, uroczyście i bardzo świątecznie.

Mikołajki w Centrum Hewelianum

2017_mikolajki_hewelianumDzisiaj klasa IIIa i IIIb witały Mikołaja w Centrum Nauki Hewelianum. Uczestniczyliśmy w zajęciach pt. "Stanowcza zmiana". Korzystając z wody i dwutlenku węgla poznaliśmy poszczególne stany skupienia i ich właściwości. Obserwowaliśmy różnicę między parowaniem a wrzeniem. Wykonaliśmy też kilka eksperymentów z użyciem suchego lodu. Podziwialiśmy również wystawę interaktywną z energią.

Nasze Dzieci w TV

2017_mikolajki_tvW związku z MIKOŁAJKAMI pod szkolną choinką dzieci z klas pierwszych udzielały wywiadów dla telewizji (zdjęcia). Materiał zostanie wyemitowany dziś (6 grudnia) o godzinie 18:30 w NOWA TV. Zapraszamy wszystkich do oglądania Naszych Zuchów.

Mikołajki w świetlicy

2017_mikolajki_swietlica6 grudnia wszyscy byliśmy Mikołajami, co widać na zdjęciach pełnych uśmiechów.

Lekcja tolerancji w klasie Ia i Ib

2017_1a_tolerancjaWe wtorek w klasie I odbyła się lekcja tolerancji. Naszym gościem była pani psycholog Magdalena Mętkowska-Walewska z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 4.
Na początku każdy z nas miał okazję przedstawić się i opowiedzieć kilka słów o swoich zainteresowaniach. W oparciu o opowiadanie „Franklin i jego przyjaciele” przeprowadziła z nami rozmowę na temat tolerancji, dzięki której dowiedzieliśmy się, że każdy z nas jest inny i nie należy zbyt szybko oceniać innych. Zwłaszcza w grupie tolerancja jest bardzo potrzebna. Na zakończenie zajęć bawiliśmy się w zabawę „Ciuciubabka”, „Myjnia samochodowa”. Było sporo śmiechu i ciekawych wrażeń.
Tolerancja to podstawa.

Multimedialnie na języku niemieckim

niemiecki01.12.2017 odbyła się lekcja języka niemieckiego z wykorzystanie technologii informatycznej. Wykorzystane zostały tablety i tablica multimedialna. Tematem zajęć były dni tygodnia i poty dnia. Uczniowie pracowali z zaangażowaniem i wykazywali się dużą aktywnością na zajęciach.

Niecodzienne odwiedziny w świetlicy

2017_spotkanie_swietlica_policjaPod koniec listopada odwiedził nas pan policjant, który ciekawie opowiadał dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły i do domu. Spotkanie bardzo się dzieciom podobało.

TYLE MASZ ILE DASZ

pierniczkiPrzed nami kolejny, przedświąteczny festyn parafialny, do którego pragniemy włączyć się poprzez nasze zaangażowanie w przygotowanie różnorakich świątecznych drobiazgów. Jak co roku pragniemy przekazać na tą akcję własnoręcznie upieczone i przygotowane pierniczki. Odszukajcie przepis, zróbcie zakupy potrzebnych produktów, poproście Rodziców albo Babcie o pomoc i do dzieła. Upieczone pierniki przynieście do sali katechetycznej. Najlepiej dostarczyć je w kartonowych pudełkach. Nasze wypieki zbieramy do 8 grudnia,
aby pięknie popakowane w celofan przekazać do parafii na festyn, który odbędzie się w niedzielę 17 grudnia. Nie czekajcie do ostatniej chwili, bo piernik im starszy tym lepszy!

Dyskoteka andrzejkowa

2017_andrzejkiWe wtorek klasy IV-VII bawiły się na dyskotece andrzejkowej. Pierwszy raz rolę DJ-ów pełnili uczniowie z klas VII – Sebastian Sławiński i Mariusz Sażalski oraz Pan Czarek – nauczyciel informatyki. Trzeba przyznać, że poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie. Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje!

W Centrum Powiadamiania Ratunkowego

2017_0ab_cprDnia 28.11.2017 uczniowie z klasy 0A i 0B odwiedziły Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112, które mieści się przy ul. Sosnowej w Gdańsku. Dzieci uczestniczyły w lekcji warsztatowej prowadzonej przez operatorów Centrum Powiadamiania Ratunkowego. W czasie lekcji dzieci zapoznały się z procedurą wzywania pomocy i odpowiedzialną pracą ludzi tam zatrudnionych. Następnie przeszliśmy do sali, w której operatorzy numerów alarmowych odbierają połączenia, przeprowadzają rozmowę w celu uzyskania odpowiednich informacji i przekazują zgłoszenie do odpowiednich służb ratunkowych. dzieci dowiedziały się, że numer alarmowy 112 ratuje życie, dlatego nie można dzwonić na niego bez powodu, dla zabawy, ale tylko wtedy, gdy potrzebują pomocy. Na zakończenie dzieci otrzymały kredki i odblaski, a opiekunowie apteczki i kamizelki.

Dzień Pluszowego Misia

2017_dzienMisiaW piątek obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W związku z tym uczniowie klas 0-III wykonali prace plastyczne na temat "Mój ulubiony miś", a chętni uczniowie przynieśli swoje ulubione pluszowe misie. Na lekcjach nauczyciele czytali fragmenty książki A.A. Milne ,,Kubuś Puchatek". Natomiast uczniowie klas 0 a i 0 b poznali historię powstania maskotki pluszowego misia, która to w tym roku liczy sobie już 115 lat oraz poznali postać naszego narodowego misia, Misia Uszatka, który w tym roku, 6 marca, obchodził 60-te urodziny. Dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w naszej zabawie. Organizator: bibliotekarz - Grażyna Dauksza.

Spotkanie autorskie

2017_spotkanie_autorskie_11Dnia 22.11.2017 r. w filii W i M Biblioteki Publicznej w Gdańsku przy ul. Mariackiej 42 odbyło się spotkanie autorskie z panią Elżbietą Zubrzycką, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Wyróżnieni uczniowie: Natalia Matynka - kl. VI a, Aleksandra Sikora - kl. IV b oraz Nikodem Jakubowski i Daniel Orczykowski z kl. VII a wraz z Bibliotekarką mieli przyjemność uczestniczyć w tym spotkaniu. Autorka w barwny sposób opowiadała o pracy nad swoimi książkami oraz odpowiadała na pytania młodych czytelników. Atmosfera spotkania była niezwykle sympatyczna.

Nasi uczniowie w wyborach do MRMG

2017_wyboryMRMG22 listopada dwoje uczniów z klas siódmych - Emilia Ostrowska i Dominik Gołuński reprezentowało naszą szkołę w wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska. Już sam start w wyborach wymagał dużej odwagi i determinacji. W Zespole Szkół Energetycznych - naszym okręgu wyborczym uczniowie zaprezentowali swoje programy działań o charakterze społecznym, edukacyjnym i kulturalnym, które chcieliby inicjować w MRMG. Brawa dla Naszych Siódmoklasistów!

Zabawy klasy 0 b na pierwszym śniegu

2017_0b_pierwszySniegDziś spadł pierwszy śnieg, zima zbliża się wielkimi krokami. Toteż nie łatwo było nam uczyć się w sali o literce "d", gdy za oknem padał śnieg. Byliśmy urzeczeni widokiem wirujących, białych płatków śniegu opadających na trawniki, chodniki i domy. Wyszliśmy na szkolne podwórko powitać śnieg i pobawić się nim. Bitwa na śnieżki, zostawianie śladów butów i dłoni, sprawdzanie czy zimny i smaczny, berek na śniegu - lubimy to białe szaleństwo. Radości i śmiechu było co niemiara. Trochę mokrzy, za to bardzo szczęśliwi wróciliśmy do szkoły na ciepły obiadek. Chcemy więcej śniegu, zimo przybywaj!

Och plama plama co za pech...

2017_1a_plama"Och plama plama co za pech...", ale nie w klasie I A. Wprowadzenie głoski "P" jak PLAMA.

Uczniowie klasy I A pracowali w trzech grupach. Przy użyciu słomek z plamy powstały ciekawe komozycje plastyczne. Zajęcia zakoczyły się zabawą "Zaczarowany Kapelusz".

Stawiamy na rozwój…

2017_profilaktyka13-15W sobotę 18-go listopada nasza szkoła gościła kilkudziesięciu gdańskich nauczycieli, którzy przybyli na Konferencję Naukową „Jak pracować profilaktycznie z dzieckiem 13-15 lat”. Najsilniejszą grupę stanowili pedagodzy z SP nr 69. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z SP nr 79
w Gdańsku, za co serdecznie dziękujemy. Bardzo wysoki poziom merytoryczny konferencji był możliwy dzięki nieprzeciętnemu przygotowaniu i osobowości prowadzących. Dobrze i twórczo spożytkowaliśmy ten sobotni czas. Dużo się nauczyliśmy, co z pewnością wykorzystamy w pracy z młodzieżą.

Osobne podziękowania składamy doskonałym Prowadzącym, którymi byli:
Radosław Nowak - mgr pedagogiki resocjalizacyjnej. Certyfikowany specjalista terapii uzależnień, szkoleniowiec oraz członek zarządu głównego Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznych, kierownik działu profilaktyki w Gdańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień. Współtwórca oraz realizator wielu programów profilaktycznych dla dzieci i młodzieży, profilaktycznych kampanii społecznych, konferencji oraz szkoleń. Członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gdańsku. Posiada 25 lat doświadczenia zawodowego w obszarze terapii i profilaktyki uzależnień.

Beata Staszyńska-Hansen - Prezes Zarządu Fundacji Citizen Project, która od 2011 r. zajmuje się wspieraniem, propagowaniem w Polsce i za granicą profilaktyki i edukacji na rzecz dorosłych, młodzieży i dzieci uzależnionych, zagrożonych uzależnieniem, wykluczonych, dyskryminowanych społecznie, zagrożonych dyskryminacją, wykluczeniem społecznym. Jest współautorką i partnerem programów szkoleniowych i projektów dla dorosłych i młodzieży z obszaru profilaktyki i edukacji medialnej: DYNAMICZNA TOŻSAMOŚĆ (MkiDN); OZO (Erasmus+); IDentifEYE (LLP Leonardo da Vinci); DYNAMIC IDENTITY (LLP Comenius); CDEI (FraC); Talking about Taboos (LLP Grundtvig); WEB2LEARN (LLP Grundtvig). Współorganizator konferencji, seminariów, warsztatów z elementami profilaktyki uzależnień w ramach współpracy z Gdańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień. Absolwentka Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi - specjalizacja reżyseria.

Onno Hansen –Staszyński - Prezes Zarządu holenderskiej Fundacji EZZEV, która zajmowała się w latach 2006 - 2010 pomocą młodzieży z problemami behawioralnymi oraz uzależnieniem od substancji psychoaktywnych. Współautor i partner programów szkoleniowych, projektów europejskich i polskich dla dorosłych i młodzieży z obszaru profilaktyki i edukacji medialnej: DYNAMICZNA TOŻSAMOŚĆ (MkiDN); OZO (Erasmus+); IDentifEYE (LLP Leonardo da Vinci); DYNAMIC IDENTITY (LLP Comenius); CDEI (FraC); Talking about Taboos (LLP Grundtvig); WEB2LEARN (LLP Grundtvig). Studia politologia, specjalizacja - socjologia społeczna. Współorganizator konferencji, seminariów, warsztatów z elementami profilaktyki uzależnień.

Projekt edukacyjny z wykorzystaniem Technologii Informacyjno Komunikacyjnych

2017_TIK_golebieOd września 2017 w naszej szkole rozpoczęły się zajęcia z grupami uczniów z wykorzystaniem Technologii Informacyjno - Komunikacyjnych (TIK). W ramach projektu „Szkolimy Uczniów Przedsiębiorczych Empatycznych Rozsądnych. Gdańskie Szkoły Podstawowe” rozwijane są umiejętności w obszarze kompetencji językowych, matematycznych, informatycznych, społecznych, uczenia się, kreatywności i innowacyjności. Ośmioosobowa grupa uczniów z klas siódmych, pod przewodnictwem nauczyciela informatyki p. Cezarego Podolskiego, realizuje projekt, którego zadaniem jest zbadanie historii komunikacji międzyludzkiej od czasów prehistorycznych do wynalezienia telefonu przewodowego (inne grupy zajmują się pozostałymi okresami). Wykorzystując nowoczesne ipady firmy Apple, uczniowie wykonali już wiele ciekawych zadań, które zostaną uwieńczone prezentacją na powyższy temat. Można do nich zaliczyć: stworzenie osi czasu z wydarzeniami związanymi z tematem, wywiad z nauczycielką historii p. Urszulą Łuszcz nt. komunikacji międzyludzkiej w podstawie programowej tego przedmiotu, wyjście do gdańskiego oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, gdzie p. Franciszek Lidzbarski, hodowca z 50-letnim stażem, opowiedział niesamowite historie o tym ciekawym i dość kosztownym sporcie. Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w kolejnych edycjach projektów, poznania działania nowej generacji tabletów i systemów operacyjnych innych niż "windows" i "android".
Linki do filmów:
1) Wywiad z p. Urszulą Łuszcz, nauczycielką historii
2) Wizyta u hodowców gołębi pocztowych - cz.1
3) Wizyta u hodowców gołębi pocztowych - cz.2

Jestem z Gdańska

kartamieszkancaDrogie Gdańszczanki, drodzy Gdańszczanie!

Miasto Gdańsk to dobro nas wszystkich. Tu mieszkamy, pracujemy i uczymy się.

Tu płacimy podatki. Dlatego z ogromną przyjemnością pragnę przedstawić Wam, opracowaną specjalnie z myślą o Gdańszczankach i Gdańszczanach - Kartę Mieszkańca.

Umożliwi ona raz w roku skorzystanie bezpłatnie z 10 gdańskich atrakcji m.in. Europejskiego Centrum Solidarności, gdańskich muzeów, Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, udział w meczu Lechii na gdańskim stadionie, czy wejście na pływalnię. Karta Mieszkańca to też system wielu ulg i rabatów, z których mieszkańcy będą mogli korzystać. Dlatego zachęcam i zapraszam. Skorzystajmy wspólnie z możliwości, jakie daje nam nasze wspaniałe Miasto.

Gorąco polecam.
Paweł Adamowicz
Prezydent Miasta Gdańska


Więcej na www.jestemzgdanska.pl

Spotkanie

zebranieW czwartek 30.11.2017r. o godzinie 16:30 zapraszamy na spotkanie z rodzicami uczniów klas 0 A i 0 B. Obecność obowiązkowa.
p. Kasia i p. Dorota

Musical „Okruchy życia – Anioły są wśród nas...”

2017_teatr5i616 listopada klasy V-te i VI wybrały się do NOT-u na musical pt. „Okruchy życia – Anioły są wśród nas...” Spektakl opowiada o losach nastolatków pewnego miasteczka rządzonego przez tamtejszy uliczny gang, któremu nikt nie potrafi się przeciwstawić. Wszystko się zmienia, gdy w szkole pojawia się nowy nauczyciel o imieniu Tomek. Pomaga on zmienić w uczniach błędne postrzeganie świata, walczy z ich słabościami i potrafi dostrzec w każdym z nich dobro. W spektaklu grały głównie dzieci i młodzież, a całości towarzyszyła bardzo żywiołowa muzyka i pełne mądrych tekstów piosenki. Duże wrażenie robiły też efekty specjalne. To było prawdziwe widowisko!

Lekcja przedsiębiorczości na Stadionie

2017_kl1_stadionAtrakcją dla dzieci z klas pierwszych okazała się wycieczka na Stadion Energa Gdańsk połączona z przeprowadzeniem lekcji przedsiębiorczości. Na miejscu powitał nas Dyrektor ds. Komunikacji i CSR Wojciech Dąbrowski, który przedstawił nam prezentację na temat działalności stadionu. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek związanych ze stadionem. Podsumowaniem naszej aktywności była paca w grupach. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie stadionu. Podczas spaceru dotarliśmy do przebieralni zawodników, jak również miejsc dla VIP-ów. Wycieczka bardzo nam się podobała, tym bardziej, iż niektórzy z nas byli na stadionie po raz pierwszy.
Moc wrażeń!!!

Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

2017_11listopada_apel10 listopada 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole 99. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. W tym dniu odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klas IV - VI, którzy przedstawili zebranym montaż słowno - muzyczny przybliżający najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski. Oprawę muzyczną stanowiły popularne pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego. Całość uzupełniła prezentacja multimedialna przedstawiająca walki Polaków o niepodległość. Uroczystość zakończyły piosenki w wykonaniu klasy III a. Jak co roku tego dnia w szkole królowały biało-czerwone chorągiewki i własnoręcznie wykonane kotyliony. Cała społeczność szkolna prezentowała się bardzo odświętnie.

Projekt „BĄBEL GDAŃSKI”

2017_1a_babelgdanskiNastępna grupa dołączyła do zajęć z ”Bąbla gdańskiego”, a są to dzieci z klasy Ia. Pomimo, iż uczniowie dopiero raczkują w poznawaniu świata matematycznego całkiem nieźle sobie radzą. Wymaga to od nich wiele cierpliwości i wytrwałości. Jednak po skonstruowaniu odpowiedniego modelu, przychodzi radość i zadowolenie. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu - w poniedziałki i piątki.
Powodzenia Pierwszaczki!!!

Co słychać w IB?

2017_1B_listopadZdrowie to podstawa o czym mogli przekonać się uczniowie klasy IB podczas Olimpiady w Jarzynowie zorganizowanej w naszej szkole. Chłopcy aktywnie brali udział w konkurencjach przygotowanych z tej okazji.
Podczas omawiania jesiennych warzyw i owoców uczniowie wyklejali z bibuły dynię. Razem z przyjaciółmi z IA chłopcy uczyli się aktywnie matematyki. Nauka liczenia została połączona z zabawą muzyczno – ruchową w małych grupach.
W dniu 8 listopada odwiedziliśmy Środowiskowy Dom Samopomocy w dzień otwarty. Tam ćwiczyliśmy z fizjoterapeutą, patrzyliśmy jak wykonywać ozdoby świąteczne oraz podziwialiśmy piękne obrazy i prace artystyczne podopiecznych.
Wspólnie z uczniami klasy IA, chłopcy z IB wybrali się do Teatru Miniatura na spektakl pt. „Siedmiu Krasnoludków”. Następny dnia w szkole obchodziliśmy uroczyste obchody z okazji Święta Niepodległości.

Projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 został zrealizowany

2017_BO17_realizacjaWspólny trud i ponad 700 głosów, które w zeszłym roku oddaliśmy na budowę nowego chodnika wzdłuż szkoły opłaciły się. Dziś mamy piękny 250-metrowy nowy "dukt", po którym bezpiecznie docieramy do szkoły, kościoła lub sklepu.
Zapraszamy na fotograficzną ilustrację.

Klasy pierwsze w Teatrze Miniatura

2017_1A_teatrminiaturaDniu 09.11.2017r. klasy pierwsze udały się do teatru Miniatura na przedstawienie
„Siedmiu krasnoludków”. Jesienna pogoda nie odstraszyła pierwszaków, aby drogę do teatru przebyć spacerkiem. Po przybyciu uczniowie mogli w z ciekawością obejrzeć unowocześnioną wersję bajki
„Siedmiu krasnoludków”, która pokazuje jak niebezpieczne jest odcięcie się od rzeczywistości i egocentryczne skupienie na sobie i swoich wyobrażeniach jako jedynie słusznych.

Jemy zdrowo!

jemyzdrowoMiło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała certyfikat programu "Gdańsk - Jemy zdrowo!"
W konkursie analizowano jadłospisy dekadowe (10-dniowe) oraz sprawdzano podejmowane działania propagujące prawidłowe nawyki żywieniowe.
Więcej informacji www.gdansk.pl

Narodowe Święto Niepodległości

2017_ZakazanePiosenkiW związku z Narodowym Świętem Niepodległości [święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795-1918)] w dniu 10 listopada o godzinie 9.50 w sali gimnastycznej odbędzie się uroczysta akademia. Do wydarzenia przygotowujemy się od wielu dni, a w przerwach między lekcjami ze szkolnego radiowęzła puszczane są patriotyczne tzw. Zakazane Piosenki. Utwory: WARSZAWO MA, DESZCZ JESIENNY DESZCZ, ORZEŁ BIAŁY i wiele innych opowiadają nam o męstwie i miłości do ojczyzny naszych przodków. Dziękujemy Im za poświęcenie i bohaterstwo.

„Wielkie sprzątanie...”

2017_junkfood„Wielkie sprzątanie...” to akcja prozdrowotna skierowana do uczniów klas IV – VII naszej szkoły. Dnia 31 października 2017 zgromadziliśmy się, by zaprezentować efekty wspólnej pracy.
Celem akcji było zwrócenie uwagi na problem „jedzenia śmieciowego”, które towarzyszy nam na co dzień.
Klasy IV – te przyniosły ze sobą „pudełka śniadaniowe pełne witamin” i zachęcały starszych kolegów do zabierania do szkoły na II śniadanie zdrowych przekąsek.
Klasy V – te przygotowały wystawę „Wiemy, co jemy” - na stołach znalazły się produkty zdrowe: świeże, mało przetworzone, bez konserwantów i cukru oraz produkty niezdrowe: mocno przetworzone, paczkowane, z dużą zwartością soli, cukru, konserwantów i barwników. Na uznanie zasługuje fakt, że uczniowie potrafili uzasadnić wybór pomiędzy dwoma produktami, kierując się informacjami zamieszczonymi na etykietach.
Klasa VI - przygotowała krótką inscenizację nt. słodyczy kupowanych w supermarketach. Uczniowie podpowiadali, że warto świadomie wybierać produkty i czytać etykiety.
Klasy VII – na podstawie informacji zaczerpniętych z warsztatów „W krainie zdrowego odżywiania - dobre wybory” przygotowały krótkie wystąpienia: rymowanki antyśmieciowe oraz inscenizację pokazującą jakie produkty tzw. „śmieciowe”(bezwartościowe) możemy zastąpić tymi pełnowartościowymi.
Do akcji włączyła się również kadra pedagogiczna na czele z p. dyrektorem. Dorośli podzielili się wszystkim zgromadzonym swoimi prozdrowotnymi doświadczeniami – przygotowali na kartkach informacje z jakich „złych” nawyków żywieniowych udało im się zrezygnować. Spotkało się to dużym aplauzem ze strony uczniów.
Na zakończenie i w nagrodę za trud przygotowań klasy otrzymały patery z warzywami i owocami przygotowane przez firmę wspomagającą program „Owoce i warzywa w szkole”.
Należy również podkreślić, że starania o prawidłowe żywienie naszych uczniów jest dużym wyzwaniem dla personelu szkolnej kuchni, który z dużą starannością przygotowuje obiady dla naszych uczniów - zgodnie z najnowszymi zaleceniami. Dzięki Dyrekcji (zakup pieca konwekcyjno - parowego) panie kucharki mają możliwość przygotowywać pełnowartościowe posiłki.
WIELKIE SPRZĄTANIE – TO WYZWANIE NA CO DZIEŃ! POWODZENIA !!!

Chwila relaksu – VIIA w Multikinie

2017_7A_geostormPo trudnej dwumiesięcznej nauce, szczęśliwa klasa VII A miło spędziła czas na filmie pt.: „Geostorm”. Wspólny spacer, który poprzedził seans, dostarczył wielu radości i ciekawych opowieści. Jak się również okazało, nawet film science-fiction, potrafił wywrzeć na nas wszystkich wielkie wrażenie i nie tylko niesamowite efekty specjalne były tego powodem, ale również jego przesłanie: wspólna walka o dobro i życie ludzkości, które stały się przyczyną do przemyśleń i wzruszeń… Oby częściej udawało się nam spędzać tak przyjemnie czas.

W Galerii Starych Zabawek

2017_0AB_GaleriaZabawekOstatni dzień października zeróweczki spędziły poza szkołą. Wybraliśmy się na gdańską starówkę do Galerii Starych Zabawek. Na miejsce dotarliśmy za wcześnie, więc poszliśmy pod Fontannę Neptuna, aby ją dokładnie obejrzeć i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Galeria Starych Zabawek to takie miejsce, do którego może przyjść każdy bez względu na wiek. Jest to bardzo kolorowe, małe muzeum, które stworzył pewien miłośnik zabawek. Ów miłośnik pełni w nim rolę przewodnika i z pasją w
głosie opowiedział naszym milusińskim historię wielu zabawek. Dzieci zobaczyły zabawki, którymi bawili się ich rodzice, dziadkowie a nawet pradziadkowie, kiedy byli małymi dziećmi. Uczniowie poznali zabawki drewniane, papierowe, blaszane i plastikowe, między innymi: gry planszowe, skarbonki, klocki, lalki, małe mebelki z domku dla lalek, samoloty, samochody, pojazdy rolnicze i bajkowe figurki. Dowiedzieli się również czym są bibeloty, czyli małe gadżety, które się po prostu nosi
przy sobie. Później dzieci miały okazję obejrzeć w podobno najmniejszym kinie krótką bajkę z podkładem muzycznym a przeczytał nam ją pan przewodnik. Na koniec mogliśmy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy gablotach z zabawkami. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli pod dużym wrażeniem. Dziękujemy dwóm mamom za pomoc i ładne zdjęcia.

Bąbel Gdański w klasach II i III

2017_babel1Mija miesiąc od kiedy uczniowie klasy trzeciej i drugiej uczestniczą w projekcie Bąbel Gdański prowadzonym przez panie Mirosławę Pawlicką i Aleksandrę Pietruszkę. Poprzez zabawę i konstruowanie na klockach Lego pogłębiają i rozwijają wiedzę matematyczną. Nie zawsze idzie łatwo, ale wytrwale pokonują trudności.
Powodzenia!!!

Warsztaty rolkowe z Roll4All

2017_warsztatyrolkarskieOkazuje się, że warto być aktywnym. Obecna klasa IVB miała okazję wykorzystać nagrodę przyznaną w poprzednim roku szkolnym za nalepszą frekwencję rowerową w akcji „Rowerowy Maj”. Wprowadzeniem w tajniki jazdy na rolkach i wrotkach zajęła się grupa Roll4All z p. Pauliną i p. Przemkiem na czele. Odbyły się 4 spotkania – niektórzy z nas stawiali swoje pierwsze „rolkowe” kroki, inni doskonalili swoje umiejętności, pokonując coraz to trudniejsze zadania. Ostatnie spotkanie dowiodło, że „nauka nie poszła w las” i mogliśmy już nawet bawić się swobodnie wykonując podskoki, zwroty, hamowania, starty, slalomy itd. - to były super lekcje WF!
Dziękujemy grupie Roll4All za profesjonalne podejście do zajęć – za dodatkowe rolki, świetne zabawy, „stawianą coraz wyżej poprzeczkę”, cierpliwość i super atmosferę!.
Tego nam było trzeba!!! Zapraszamy do fotogalerii.

Wyjazd do Schroniska "Promyk"

2017_schronisko_promykWyjazd do schroniska dla bezdomnych zwierząt „Promyk” w Gdańsku, był niejako „ukoronowaniem” akcji zbierania karmy podjętej 4 października w Światowy Dzień Zwierząt.
Świetliczaki zbierały karmę przez niemal cały październik, a ich delegacja wraz z wychowawczynią p. Teresą Jusewicz 28 października przekazała ją schronisku. Bardzo cennym i wzruszającym doświadczeniem było dla dzieci poznanie warunków bytu bezdomnych i niechcianych psów i kotów.
Pani Teresa dając przykład troski o zwierzęta i podkreślając rolę adopcji sama przygarnęła półroczną kotkę tworząc tym samym dla niej prawdziwy dom.
Świetliczaki przejęte losem zwierząt zdecydowały, że nadal chcą wspierać Schronisko.

WYCIECZKA KLASY VII B DO KINA

2017_7bEmotkiW dniu 26.10.17 roku wybraliśmy się do Multikina na „Emotki. Film”. Odkrywa przed nami sekretny świat naszych smartphone’ów. Ukryte za aplikacją, z której korzystamy, wysyłając wiadomości, gwarne miasto Tekstopolis to miejsce, w którym mieszkają i pracują emotki. Każda z nich ma określone zadanie i jedną konkretną emocję, którą wyraża. Każda oprócz Minka – żywiołowej, energetycznej emotki, która potrafi wyrazić wszystkie emocje. Niestety, wada zagraża całemu telefonowi, dlatego Minek łączy siły z najlepszym przyjacielem – „Piątką”, by powstrzymać nadchodzącą katastrofę. A pomysł ma nieszablonowy, odważny… Sami zobaczcie, bo warto.

Mali kucharze

2017_1ABMaliKucharzeW piątek 27.10.2017r. „Jarzynowo” przeniosło się do klasy Ia i Ib. Na zajęciach uczniowie odpowiednio przygotowani przystąpili do wykonania sałatki jarzynowej. Podczas pracy pojawiło się wiele pozytywnych emocji.
Obieranie i krojenie warzyw w kostkę, paski, czy też według swoich upodobań sprawiało uczniom wiele radości. Tak przygotowane sałatki można było skonsumować na zajęciach , ale również zabrać do domu i poczęstować domowników.
Smacznego!

OLIMPIADA W JARZYNOWIE

2017_olimpiadawjarzynowieW czwartek, 26 października odbyła się w sali gimnastycznej Olimpiada w Jarzynowie, promująca zdrowie poprzez ruch, zdrowe odżywianie, z akcentem na owoce, warzywa i witaminy. W rozgrywkach brały udział następujące klasy:
0A- POMIDORKI
0B- OGÓRKI
IA- BURACZKI
IB- ZIEMNIACZKI
IIA- MARCHEWKI
IIIA- CEBULKI
IIIB- FASOLKI
Każda klasa przygotowała plakat o swoim warzywie i okrzyk. Oto niektóre z nich:
Każdy wam powie, że ruch i witaminki to zdrowie.
Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie.
Więcej warzyw i owoców, będziesz zdrowy to jest sposób.
Wszystkich zebranych przywitał pan dyrektor Kamil Gajewski życząc udanej zabawy. Taniec ze „Świeżakami” rozpoczął zawody. Zaczęliśmy od konkurencji sprawnościowych. Było wymiatanie chipsów, slalom z cebulami na łyżkach, sadzenie i zbieranie ziemniaków. Później uczniowie rozwiązywali krzyżówki, rebusy, segregowali produkty zgodnie z zawartością danej witaminy - na podstawie wiersza „Witaminowe abecadło”. W nagrodę za wspaniałą rywalizację klasy otrzymały przekąski warzywno- owocowe, które bardzo szybko schrupały, bo w naszej szkole WIEDZĄ CHŁOPCY I DZIEWCZYNKI, ŻE ZDROWE SĄ WITAMINKI.

VIA w Loopy's World

2017_VIALoopysWorldNa pierwszej wycieczce w tym roku szkolnym uczniowie klasy VIA integrowali się w centrum rozrywki Loopy's World. Poruszanie się po kilkupoziomowej konstrukcji pozwoliło im zadbać o kondycję fizyczną, zdobyć nowe umiejętności, a przede wszystkim pokonać własne ograniczenia. To była duża dawka pozytywnych emocji :)

Angielski teatralno-ruchowy

Angielski teatralno-ruchowyDodatkowy j.angielski dla uczniów klas "0" i "1" nauczany bardzo skuteczną i atrakcyjną dla Dzieci metodą. Ilość miejsc jest ograniczona. Szczegóły u wychowawców klas lub u Pani Ani ze Szkoły Językowej Flamingo Flores. Ruszamy 8 listopada! Nie zwlekaj i zgłoś swoje dziecko.

Szczegóły.

Ach, ta Pipi

2017_achtapipiW poniedziałek, 23 października, klasa III a i III b były na spektaklu teatralnym pt. "Ach, ta Pipi". Spektakl został zaprezentowany na scenie Multikina. Występowali aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza.
Przedstawienie bardzo nam się podobało. Pokochaliśmy Pippi i jej przyjaciół.

Pasowanie na Ucznia klasy pierwszej

2017_pasowanieW dniu 17.10.2017r. odbyła się uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej. Na ten wspaniały moment uczniowie klasy pierwszej czekali i przygotowywali się od dłuższego czasu. Na ceremonię zostali zaproszeni dyrekcja, nauczyciele, rodzice uczniów, kombatanci, a wśród nich kapitan Wacław Butowski, major Edmund Popieliński, porucznik Czesław Chmara. Swoją obecnością zaszczycili nas goście z Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta: Zastępca Dyrektora Pan Grzegorz Kryger oraz Pani Kierownik Bogumiła Bieniasz. Nie zabrakło również Grupy Rekonstrukcji Historycznej w osobie p. Leszka Kosiby oraz p. Adriana Spyry.
Wszystkich zgromadzonych przywitała prowadząca uroczystość p. Mirosława Pawlicka. Następnie Dyrektor Szkoły Kamil Gajewski przywitał wszystkich obecnych. Swoje przemówienia do uczniów i gości skierowali major Edmund Popieliński i Pan Grzegorz Kryger.
Uczniowie klas Ia i Ib zaprezentowali swoje umiejętności poprzez recytację wierszy i piękny, głośny śpiew piosenek.
Główną część stanowiło Uroczyste Ślubowanie uczniów oraz pasowanie na ucznia. Po złożeniu przyrzeczenia każdy pierwszak został pasowany szablą. Aktu tego dokonali kombatanci poprzez dotknięcie szablą ramienia. Było to wielkie przeżycie dla dzieci. Każdy uczeń ślubował być dobrym kolegą, kochać Ojczyznę, szanować rodziców i nauczycieli. Taki sposób pasowania na ucznia jest w naszej szkole wieloletnią tradycją. Oficjalną część zakończono pamiątkowym zdjęciem uczniów, gości i nauczycieli.
Następnie wszyscy udali się na poczęstunek, gdzie dzieci zostały również obdarowane dyplomami i drobnymi słodkościami. Każdy uczeń otrzymał swój pierwszy dokument, jakim jest legitymacja szkolna. Był to niesamowity dzień dla pierwszaków.
Naszym najmłodszym uczniom życzymy wielu sukcesów w nauce i samych przyjemnych chwil.

Dzień Eleganta

2017_dzienelegantaW poniedziałek 16 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Eleganta. Rano przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego witali Nauczycieli i Pracowników szkoły czekoladkami , a na długiej przerwie odbył się pokaz eleganckiej mody :)

W klasie Ib

2017_wKlasie1bW klasie Ib 29 września odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka.
Chłopcy w minionym czasie pilnie uczyli się z rówieśnikami z klasy Ia. Uczestniczyli w zajęciach polonistycznych, matematycznych oraz plastycznych i muzycznych. Oprócz wymienionych lekcji uczniowie wspólnie spędzają czas podczas zajęć dodatkowych takich jak szachy, zumba czy tańce Gabi. Ulubiona częścią dnia dla chłopców jest ta z aktywnością fizyczną, którą mają podczas w-f, basenu i licznych zajęć tanecznych.
Wspólnie z klasami 0-III uczniowie powitali nową porę roku – jesień. Chłopcy z pomocą rodziców i pań przygotowali plakat i prace plastyczno – techniczną oraz piękne przebrania jesienne na pokaz mody.

Dzień Edukacji Narodowej

2017_DEN_nagrody14 października przypada święto wszystkich nauczycieli, pedagogów i pracowników administracji oraz obsługi, którzy każdego dnia z wielkim poświęceniem nauczają i wychowują młode pokolenie, a także dbają o bezpieczne i nienaganne funkcjonowanie edukacyjnych obiektów.
Już w piątek, 13-go, troje nauczycieli Naszej Szkoły odebrało cenne wyróżnienia za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej-opiekuńczej. Pani Wicedyrektor Anna Szemiel, podczas uroczystości w Europejskim Centrum Solidarności, otrzymała Nagrodę Prezydenta, którą osobiście wręczył jej Pan Paweł Adamowicz, Prezydent Gdańska. Pani Joanna Kozłowska i Pan Cezary Podolski podczas równie ładnej uroczystości w Muzeum II Wojny Światowej odebrali z rąk Pomorskiego Kuratora Oświaty, Pani dr Moniki Kończyk, Medale Komisji Edukacji Narodowej. W tych podniosłych uroczystościach udział brał Pan Dyrektor Szkoły Kamil Gajewski, który czuł wielką dumę i satysfakcję, że nauczyciele SP nr 69 kolejny raz znaleźli się wśród najlepszych w Gdańsku i w województwie.
Gratulujemy!

UCZEŃ Z DYSLEKSJĄ TEŻ CZYTA KSIĄŻKI

2017_dysleksjaPod takim hasłem obchodziliśmy w dniach od 2 do 8 października Międzynarodowy Tydzień Świadomości Dysleksji. W ramach tego przedsięwzięcia odbyły się liczne działania. Uczniowie stworzyli kanon swoich lektur. Książki przez nich zaproponowane przedstawiono na tablicy zatytułowanej: „Książkowe fascynacje dyslektyków”. Uczniowie podawali lektury z różnych gatunków literackich. Zainspirowani podanymi tytułami książek, wykonali metodą kolażu portret ulubionego bohatera literackiego – Pana Kleksa. Oprócz tego w bibliotece szkolnej powstała „Biblioteka Dyslektyka”, która ma na celu rozbudzenie zamiłowań czytelniczych u uczniów z dysleksją. Wszystkim działaniom towarzyszył entuzjazm, twórcze współdziałanie i duże zaangażowanie.

Jesienny spacer

2017_3_jesiennySpacer12 października klasy: III a i III b udały się na jesienny spacer w okolice Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Obserwowaliśmy złotą polską jesień i urządziliśmy jesienne zabawy.

W "Ptasim Raju"

2017_3B_ptasiRajDzisiaj, 11 października, klasa III b była na wycieczce w "Ptasim Raju". Obserwowaliśmy tam odlot ptaków do ciepłych krajów. Wspaniały widok!
Przeszliśmy szlakiem 6km. W tym czasie obserwowaliśmy jesień w Ptasim Raju. Wykonaliśmy również jesienne bukiety.
To była bardzo udana wyprawa.

W klasie Ia

2017_1ABasenMinął pierwszy miesiąc nauki, a uczniowie klasy I a są coraz bardziej odważni i wytrwali. Widać to zarówno w szkole, jak i na zajęciach na basenie, które sprawiają dzieciom wiele radości. Z każdym tygodniem uczniowie zdobywają nowe umiejętności pod bacznym okiem ratowników.
Super zabawa.

Doświadczenia chemiczne na Uniwersytecie

2017_chemia_UG7 października uczniowie klas VII wraz z Panią Aleksandrą Andruszkiewicz mieli okazję poznać i zobaczyć doświadczenia z różnych dziedzin chemii m.in. kinetyki, fotochemii, elektrochemii. Niektóre reakcje wywoływały zachwyt, inne przyprawiały o palpitację serca (wybuchowa synteza wody).

Uczniowie dowiedzieli się również dlaczego niektóre grzyby po zerwaniu przybierają niebieską barwę oraz jak zbudować katalityczną grzałkę benzynową. Pokaz chemiczny odbył się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego.

Znamy wyniki głosowania na Budżet Obywatelski 2018

2017_BOrealizacjaW samo południe 4 października na uroczystej konferencji prasowej Prezydent Gdańska Pan Paweł Adamowicz ogłosił zwycięskie projekty, które będą zrealizowane w latach 2018-2019. Nasz projekt „Dzielnicowe Centrum Zabawy, Rekreacji i Wypoczynku” uzyskał 1142 głosy, dzięki którym jako jedyny na MŁYNISKACH zostanie zrealizowany. Dziękujemy wszystkim, którzy oddali swoje głosy na nasz pomysł. Wspólnie możemy zdziałać naprawdę wiele dobrego. Gratulujemy autorom pozostałych zwycięskich projektów. Również dzisiaj rozpoczął się remont chodnika wzdłuż szkoły (zdjęcia), na który skutecznie zagłosowaliśmy w zeszłym roku (BO 2017).
Brawo! Brawo! Brawo!

Portret

2017_portretDyrektoraKarolek z kl. 3a postanowił na zajęciach narysować portret Pana Dyrektora. Wręczając go sprawił Panu Dyrektorowi wiele radości i udowodnił jak duży ma talent plastyczny. Cieszymy się jak Nasi Uczniowie się rozwijają i wykazują inwencję. Tak trzymać!

Żywa lekcja historii

2017_ZywaLekcjaHistorii2 października po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole Rycerzy z Bractwa Rycerskiego Komturstwa Gniewskiego. Tym razem opowiedzieli i w zabawny sposób przedstawili nam rycerstwo w średniowiecznej Polsce. Dowiedzieliśmy się jak wyglądało uzbrojenie wojów Mieszka I, jak wyglądali rycerze podczas bitwy pod Grunwaldem. Niektórzy z nas, zarówno chłopcy, jak i dziewczęta, mogli własnoręcznie zmierzyć się z napinaniem kuszy do polowania, czy założyć zbroję rycerską. Dwóch kolegów zostało pasowanych na rycerzy! Jak zwykle pan Krzysztof Górecki w zabawny sposób przedstawił nam zawiłości epoki, które z pewnością zapamiętamy!

Jesienne inspiracje

2017_JesienneInspiracjeDnia 29 września uczniowie klas 0-III uczestniczyli w wydarzeniu pt. ,,Jesienne inspiracje". Każda klasa przygotowała wiersz i piosenkę o jesieni oraz brawurowo je wykonała. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali jesienne stroje oraz rzeźby z darów jesieni. Efekty były niezwykle pomysłowe i przepiękne. Mamy nadzieję, że wszyscy przy tym dobrze się bawili.
W kategorii Rzeźba z darów jesieni super wyróżnienie otrzymuje Nikodem Suchodolski z klasy 0 B.
I wyróżnienie otrzymują następujący uczniowie:
klasa 0 A: Ksawier Strzelczyk, Adrian Pietrzyca, Roxana Chorałła, Alan Makuch, Martynka Habkowska,
klasa I A: Julia Abramczyk, Weronika Małkowska, Kuba Janus,
Klasa I B: Kolin Jaworski oraz cała klasa I B,
klasa III B: Mateusz Korolkiewicz.
II wyróżnienie otrzymują następujący uczniowie:
klasa 0 A: Maja Gołuńska, Ines Podwysocka, Kamil Kamiński, Nela Kopeć, Alex Jaworski, Kinga Hęcka, Piort Połeć,
klasa 0 B: Jakub Kostrzewa, Grzegorz Zapolski, Cyprian Dzikowicz, Patryk Płocharczyk, Karolina Kędzierska, Jakub Cichosz, Kuba Kotłowski, Klaudia Neuman, Ania Szramka, Antek Gergelewicz,
klasa I A: Oliwia Drożdż, Oliwia Feledyn, Patryk Grzędzicki, Olga Jankowska,
klasa II A : Pola Kowalczyk, Lidka Szubert, Tosia Kozak, Marysia Kłos, Wiktoria Neuman,
klasa III A: Oskar Hęcki,
klsa III B: Michał Kusio, Sebastian Cholewa, Damian Majsik, Ola Sobolewska, Laura Piekart, Mikołaj Benka.

Czterej muszkieterowie z klasy Ib

2017_czterejMuszkieterowieIbPierwszy miesiąc edukacji klasy Ib dobiega końca. Przez ten czas odbyło się wiele ciekawych lekcji, zabaw, spotkań z rówieśnikami i przyjaciółmi szkoły oraz mała wycieczka.
Początek roku szkolnego zapoczątkowaliśmy zapoznaniem uczniów i ich rodziców z kadrą pedagogiczną. Czterej muszkieterowie z klasy Ib z chęcią brali udział w zajęciach i zabawach z rówieśnikami z klasy Ia. Na zajęciach uczyliśmy się nowych zabaw ruchowych i muzycznych oraz wierszyków. Były okresy wytężonej pracy, ale nie zabrakło czasu na rozrywkę: pokazy tańca „Gabi” i dancehall oraz basen. Na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy znajdującego się nieopodal naszej szkoły uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych, rękodzieła, kulinarnych oraz integracyjnych w formie zabawy. Na zakończenie pracowitego miesiąca chłopcy mieli okazję wspólnej zabawy na Playground Arena z przyjaciółmi ze swojej poprzedniej placówki do której uczęszczali.

„Ugryzione jabłka” w SP nr 69 w Gdańsku!

2017_appleW związku z przystąpieniem szkoły do realizacji projektów europejskich, w dniu 28 września otrzymaliśmy urządzenia (laptopy i tablety) marki Apple oraz zestawy klocków edukacyjnych LEGO, które będą wykorzystywane na zajęciach przez uczniów i nauczycieli.

W kolejnych dwóch latach szkolnych będziemy realizowali następujące projekty finansowane z środków gminnych i UE:
- „Bąbel gdański” (klasy I-III),
- program rozwoju kompetencji kluczowych poprzez projekty edukacyjne z wykorzystaniem TIK,
- warsztaty antydyskryminacyjne dla uczniów,
- terapia pedagogiczna dla uczniów,
- Akademia Kompetencji Nauczyciela.
Wierzymy, że poprzez realizację ww. projektów w sposób znaczący wpłyniemy na rozwój zainteresowań i zdolności uczniów.
Łączą Nas Dzieci…

Warsztaty - „Teatr improwizowany”

2017_teatrKlasa7bKlasa VII b miała przyjemność uczestniczyć w zajęciach polegających na tworzeniu spektaklu. Uczniowie w zespołach samodzielnie pisali scenariusz, projektowali scenografię i tworzyli postać literacką. Podczas wspólnej pracy powstał ciekawy tekst, który każda grupa miała zaprezentować przed widownią. Właśnie odgrywanie ról i „bycie na scenie” okazało się wielką sztuką. Dzieciaki mogły poczuć emocje towarzyszące grze aktorskiej i spontanicznie zaprezentować swoją wizję samodzielnie napisanego utworu teatralnego. Było zabawnie, na wielkim luzie i z przesłaniem, że „Teatr to magiczny świat, który tworzyć to trudne zadanie

Pierwsza wycieczka

2017_pierwszaWycieczkaKlasy0W piękny, wtorkowy poranek klasy 0 A i 0 B wraz z wychowawcami i opiekunami wybrały się na spacer do Parku Oliwskiego. Dzieci podziwiały przepiękne klomby, stare drzewa i nowe fontanny. Uczniowie przeszli się po japońskim ogrodzie oraz weszły do grot ciszy. Pod Pałacem Opatów
ładnie ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia, potem zbierały kasztany, liście i orzeszki. Mogli też obserwować wiewiórki, gołębie oraz kaczki.
Pierwsza wycieczka zerówek przebiegła w radosnej atmosferze

Nowe urządzenie w szkolnej kuchni

2017_nowyPiec25 września do szkoły przywieziono piec konwekcyjno-parowy. Jest to nowoczesne urządzenie, które pozwoli Paniom Kucharkom gotować jeszcze smaczniej, a na pewno zdrowiej, gdyż potrawy będą praktycznie pozbawione tłuszczu. Dzięki piecowi, przygotowywane potrawy będą zachowywały więcej witamin. Zakup tak nowoczesnego urządzenia był możliwy dzięki wsparciu Wydziału Rozwoju Społecznego, za co bardzo dziękujemy.
Smacznego, smacznego, smacznego!!!

Wyjazd do Warszawy

2017_WarszawaSosabowski25 września 2017r. przypadała 50. rocznica śmierci naszego Patrona generała Stanisława Sosabowskiego. Z tej okazji Rada Rodziców sfinansowała wyjazd delegacji szkoły, w składzie: 2 uczniów i 1 nauczyciel, do Warszawy, abyśmy uczcili pamięć o Patronie składając na Jego grobie symboliczną wiązankę kwiatów i zapalając znicze. Podróżowaliśmy super pociągiem – Pendolino! Więc w niecałe trzy godziny byliśmy na miejscu. Warszawa zauroczyła nas od początku. Bez problemu, korzystając z transportu miejskiego, dotarliśmy na Powązki Wojskowe. Odnaleźliśmy grób naszego patrona na którym leżały świeże kwiaty i jeszcze paliły się znicze zapalone w sobotę - jak przekazał nam pracownik Cmentarza. Tam też, dzięki inicjatywie naszego dyrektora, podjętej w czerwcu, spotkaliśmy się z delegacją Zespołu Szkół Doskonalenia Zawodowego z Bielska – Białej. Patronem Zespołu, od niedawna, jest Generał Sosabowski. Z delegacją przyjechała dyrektor Ewa Wasilkowska, która, mimo dużej odległości dzielącej nasze placówki, chętnie odpowiedziała na apel naszego dyrektora i zadeklarowała chęć współpracy szkół, których patronem jest Generał Sosabowski. Będąc na Powązkach nie mogliśmy pominąć terenu Starych Powązek. Przeszliśmy Aleją Zasłużonych. Podziwialiśmy wspaniałe pomniki, w ciszy wspominaliśmy znane nam osoby. W połowie drogi z Powązek do Dworca Centralnego mieści się Muzeum Powstania Warszawskiego. Zaszliśmy tam, ale nie zwiedzaliśmy Muzeum wewnątrz, ponieważ nie zdążylibyśmy na pociąg do Gdańska, obeszliśmy więc część zewnętrzną. Najbardziej wstrząsnął nami widok ściany z wypisanymi na niej nazwiskami poległych powstańców. Ściana zdawała się nie mieć końca... Mieliśmy jednak tyle czasu, aby wjechać na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki! Trochę tam wiało, ale za to widok był niesamowity!
Obejrzyjcie zdjęcia, sami się przekonacie!

Festyn demokratyczny

2017_festyn_demokratycznyW sobotę 23 września 2017 odbył się w naszej szkole Festyn Demokratyczny pod hasłem „Gdańskie drogi do demokracji”.
W ten sposób podsumowaliśmy Tydzień Demokracji, w ramach którego uczniowie realizowali różne zadania. Powstały m.in.: edukacyjna gra planszowa (klasy III-ie), plakaty dotyczące ważnych , związanych z początkami demokracji, miejsc w Gdańsku (klasy IV – te i V – te) oraz przewodniki w formie papierowej i elektronicznej (klasy VI – ta i VII – me).
Podczas festynu efekty pracy poszczególnych klas zostały zaprezentowane, a następnie wykorzystane do rozwiązania krzyżówki demokratycznej. Gry planszowe – przygotowane przez trzecioklasistów – cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród młodszych, ale i starszych uczestników festynu.
Nie zabrakło atrakcji sprawnościowych – stanowiska tętniły życiem – wszyscy skrupulatnie zaliczali poszczególne zadania. Na każdego uczestnika festynu czekała na koniec słodka niespodzianka.
Ciekawe zadanie postawiła przed uczestnikami festynu Rada Osiedla Młyniska – bieg na orientację wokół terenu szkoły.
W przedsionku szkoły można było oddać głos na wybrany projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.
Pogoda w tym dniu jak zwykle dopisała – było ciepło, momentami słonecznie, kolorowo i rodzinnie. Dopełnieniem festynowej atmosfery była „kawiarenka pod chmurką” zorganizowana przez Radę Rodziców. Pyszne ciasta można było zakupić za przysłowiową „złotówkę”, a pieniążki zebrane w ten sposób będą przeznaczone na wskazany przez RR cel.
Na zakończenie wszyscy mogli posilić się zupą „z kociołka”, czyli pyszną grochówką przygotowaną przez personel kuchni.
To był naprawdę udany obywatelski dzień!
Do zobaczenia za rok!

Koszykówka

KORSARZKoszykówka to gra, w której stawiamy na pracę zespołową. W jaki sposób? Przede wszystkim:
- uczymy się dostrzegania w grze partnera z drużyny,
- uczymy się bycia odpowiedzialnymi za swoje decyzje,
- uczymy się bycia sprawiedliwymi przy ocenianiu siebie i innych,
- uczymy się panowania nad swoimi emocjami,
- uczymy się czerpania radości z gry,
- uczymy się grać i bawić uczciwie, czyli fair
- i.t.d. :)
Dobry zespół, to zespół lubiących się graczy - w takim zespole możemy z powodzeniem rozwijać swoje umiejętności ruchowe .

Aby dowiedzieć się więcej o naszych planach na ten rok szkolny zapraszamy na zebranie w dniu 21 września 2017 (czwartek) o godz. 16.00

NIE ZWLEKAJ! PRZYŁĄCZ SIĘ DO NASZEJ KORSARSKIEJ DRUŻYNY!

Gimnastyka dla Seniora

2017_GimnastykaDlaSenioraSerdecznie zapraszamy na pierwsze zajęcia na sali gimnastycznej w poniedziałek 18 września 2017 na godz. 17:00

Dyrektor Szkoły SP 69 i Rada Osiedla „Młyniska”

Zajęcia poprowadzi: Iwona Uba

W ZDROWYM CIELE - ZDROWY DUCH,
IDZIE ZIMA, A MY W RUCH!


Tablety i komputery - zajęcia dla Seniorów

2017_tablety_komputerySPOTKANIE ORGANIZACYJNE — WTOREK (19 września 2017) godz. 16.30, Szkoła Podstawowa nr 69, ul. Zielony Trójkąt 1, sala nr 31 (komputerowa).
W programie nauczania obsługa tabletów i komputerów stacjonarnych, edytory tekstu, arkusze kalkulacyjne, obróbka obrazów i zdjęć i wiele innych.

Prowadzący zajęcia – Cezary Podolski (nauczyciel informatyki w SP69)

Aktywne świetliczaki

2017_aktywne_swietliczakiPo wakacjach nasze świetliczaki z werwą powróciły do twórczej aktywności. Rodzice mogą podziwiać ich dzieła na tablicy dekoracyjnej przed salą świetlicową

Spektakl "Myszeida" w IX LO

2017_myszeidaW ramach obchodzonego w Gdańsku Tygodnia Demokracji uczniowie klas siódmych 14 września uczestniczyli w spektaklu pt.: „Myszeida”. Licealiści pod kierunkiem nauczyciela WOS-u, pani I. Ogórek, napisali scenariusz, który poruszał problemy tolerancji, akceptacji inności oraz demokracji we współczesnych społeczeństwach. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem umiejętności aktorskich uczniów oraz oryginalnych kostiumów i scenografii. Świetnym uzupełnieniem wrażeń artystycznych była ekspresyjna muzyka na żywo wykonana przez licealistów. Po spektaklu siódmoklasiści uczestniczyli w warsztatach dotyczących zagadnień związanych z demokracją.

Szachy drogą do sukcesu!

2017_szachy_pierwsze1APodobnie jak w ubiegłym roku nie tracimy tempa i już we wrześniu w naszej szkole rozpoczęły się bezpłatne zajęcia – SZACHY. Królewska gra rozwija pamięć i ćwiczy wyobraźnię przestrzenną dziecka. Rozwija opanowanie, koncentrację, determinację, cierpliwość, wytrwałość, odwagę. Uczniowie klasy pierwszej w każdy czwartek będą uczestniczyć w zajęciach szachowych prowadzonych przez profesjonalnych trenerów. Dołożymy wszelkich starań, aby Nasi Uczniowie nie utracili wrodzonej kreatywności i rozwijali umiejętność logicznego myślenia.

Na Wyspie Sobieszewskiej

2017_2A_wyspaSobieszewskaW ramach programu Turystyka dla młodzika klasa 2a pojechała do Sobieszewa. Wędrowaliśmy w rezerwacie przyrody szlakiem kaczkowym. W PTASIM RAJU podziwialiśmy piękno przyrody. Obserwowaliśmy sieweczki, cyraneczki i kaczki krzyżówki. Podczas wycieczki poznaliśmy wiele roślin, grzybów i zwierząt. Widzieliśmy jaszczurkę zwinkę oraz jastrzębia. Pani Magda zachęciła wszystkich uczniów do aktywnego udziału w wyprawie organizując różne konkursy, zadania i konkurencje. Dzieci otrzymywały za nie punkty, które na koniec zostały zamienione na nagrody.

Szkolny Tydzień Demokracji

2017_SzkolnyTydzienDemokracji11 września 2017r. rozpoczęliśmy Szkolny Tydzień Demokracji, pod hasłem: „GDAŃSKIE DROGI DO DEMOKRACJI”
1. Program:
a) Losowanie przez przedstawicieli klas IV i V - 2 z 8 miejsc w Gdańsku związanych z Demokracją
b) Klasy III – wspólnie przygotują Grę Planszową na temat 8 miejsc w Gdańsku związanych z Demokracją, dla klas młodszych (I-II)
c) Każda z klas IV i V przygotuje plakat na temat 2 z 8 wylosowanych przez swoich przedstawicieli miejsc
d) Klasy VI-ta i VII-me utworzą wspólnie 2 zespoły, które przygotują Przewodniki z trasą jednodniowej wycieczki po wszystkich 8 miejscach Gdańska związanych z Demokracją.
Gr. I – w wersji elektronicznej (Prezentacja)
Gr. II – w wersji papierowej (Przewodnik)
Wszystkie zespoły będą dokumentowanie postępy w pracach nad efektem finalnym swojego zadania. Prezentacja prac oraz rozegranie gry przez klasy młodsze odbędą się podczas festynu 23.09.2017r.
Miejsca związane z Demokracją w Gdańsku:
STOCZNIA GDAŃSKA;
POMNIK POLEGŁYCH STOCZNIOWCÓW;
EUROPEJSKIE CENTRUM SOLIDARNOŚCI;
RATUSZ MIEJSKI (była siedziba Klubu Studenckiego ŻAK)
URZĄD MIEJSKI
DAWNA SIEDZIBA KC PZPR
SALA BHP STOCZNI GDAŃSKIEJ
NASZA SZKOŁA

2.Rozpoczęcie Kampanii Wyborczej do Samorządu Uczniowskiego - przedstawienie kandydatów z klas IV – VII.

Mamy nadzieję, że w tym roku, Szkolny Tydzień Demokracji będzie równie udany i owocny jak w roku ubiegłym.

Koncert C.T. Gabi

2017_pokazGabiDziś w naszej szkole odbył się muzyczno-taneczny koncert zorganizowany przez C.T. Gabi. W koncercie wzięły udział dzieci z klas 0-3 wraz ze swoimi wychowawczyniami. Panie instruktorki zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy i nauczyły je kilkunastu kroków do hitów tego lata. Pokazały jak tańczy się na przykład jive'a, hip-hop czy taniec współczesny. Wszyscy bawili się świetnie, serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Centrum Tańca Gabi zaprasza wszystkie chętne dzieci z klas 0-3 do udziału w zajęciach tanecznych, które będą odbywały się w szkole. Wystarczy tylko,
że rodzice wypełnią deklarację, którą dostali dziś nasi młodsi uczniowie

Inauguracja roku szkolnego

2017_inauguracja_rokuUroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018 za nami. Zgodnie z zapowiedzią odbyły się dwie tury (klasy II-VII o godz. 9.30 oraz klasy zerowe i pierwsze o godz. 10.30). Społeczność szkolną przywitał Pan Dyrektor Kamil Gajewski, który równocześnie przypomniał, że po raz pierwszy od 17 lat progi szkolne przekroczyły klasy siódme. Pani Wicedyrektor Anna Szemiel przedstawiła wychowawców klas oraz nowych nauczycieli, którzy w tym roku dość licznie zasilili Grono Pedagogiczne. Po uroczystościach uczniowie mieli okazje porozmawiać ze swoimi wychowawcami o wakacjach i czekających ich wyzwaniach.

Z Panem Bogiem rozpoczynamy nowy rok szkolny

2017_rozpoczecie_mszaW niedzielę 4 września Mszą świętą o godz. 12.00 rozpoczęliśmy wspólną modlitwą nowy rok szkolny. Dziękowaliśmy Panu Bogu za radosny czas wakacji, prosząc o potrzebne łaski na nadchodzący czas nauki. Modliliśmy się za naszych nauczycieli, wychowawców i rodziców. Pierwszoklasiści przynieśli swoje nowe plecaki wypełnione przyborami szkolnymi, które ks. Piotr poświęcił na zakończenie Mszy świętej.
Siedząc w ławce podczas Mszy św. pośród kolegów i koleżanek myśleliśmy jak to będzie jutro w szkole, kiedy po raz pierwszy po wakacjach usiądziemy z naszymi koleżankami i kolegami w ławce w szkole. Pierwszy dzwonek już w poniedziałek...

Kurza łapka

2017_kurza_lapka_newSzkolna Biblioteka Plenerowa cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów i mieszkańców osiedla, a do tego doczekała się "kurzej łapki"... To nasz nowy konserwator, Pan Ryszard ma takie zdolności.
W szkole trwają remonty i gruntowne porządki, aby po wakacyjnej przerwie, godnie przywitać Uczniów.