Wręczenie nagród w konkursie IPN

2017_nagrodyIPN26 września 2017r. IPN w Gdańsku zorganizował uroczystość wręczenia nagród zespołom uczestniczącym w projekcie „Trudne powroty, ciężkie wybory – losy żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie”, który był realizowany od stycznia do końca czerwca 2017r. Uczniowie naszego zespołu: Paula Bałdyga, Szymon Dardziński, Jakub Drewing, Jakub Dróżka i Dominik Gołuński, jako zdobywcy II miejsca , otrzymali imienne dyplomy, plakaty oraz zestawy planszowych gier historycznych. Po wręczeniu nagród, organizatorka projektu, pani Barbara Męczykowska, zaprosiła wszystkich uczestników wraz z opiekunami, do zwiedzenia Muzeum II Wojny Światowej. Nawet ci, którzy już tam byli, chętnie obejrzeli wystawę po raz drugi. Wszystkie zespoły już zastanawiają się nad uczestnictwem w następnym projekcie IPN, my także!

Zawody w Minipiłce nożnej chłopców dla klas IV-VI

2017_miniPilkaNozna26.09.2017r. w ramach rozgrywek „Igrzysk Dzieci” reprezentacja szkoły chłopców rozegrała turniej międzyszkolny. Pierwszy mecz po zaciętej walce przegraliśmy z SP 48 (3:4), drugi mecz wygraliśmy (5:4) z SP 18. W ostatnim decydującym spotkaniu ulegliśmy z SP 80 (3:5). Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce i nie awansowaliśmy do kolejnej fazy zawodów. Wielkie brawa dla wszystkich zawodników (Filip Chętnik, Mateusz Chętnik, Igor Rychłowski, Michał Kozłowski, Oskar Biernacki, Mikołaj Klonowski, Mateusz Paszek, Bartosz Bławat), ponieważ godnie reprezentowali naszą szkołę pokazując prawdziwy charakter sportowców oraz zespołowość w grze.

Wyniki projektu IPN "Trudne powroty, ciężkie wybory..."

Pod koniec czerwca 2017r. zakończyliśmy, trwający od stycznia projekt IPN "Trudne wybory, ciężkie powroty - Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie". Efekty naszej pracy można było śledzić na stronie internetowej szkoły. I oto IPN ogłosił wyniki!

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 69 im. Generała Stanisława Sosabowskiego w Gdańsku
Skład: Paula Bałdyga, Szymon Dardziński, Jakub Drewing, Jakub Dróżka, Dominik Gołuński
Opiekun: Urszula Łuszcz

Dziękujemy wszystkim, którzy nam dopingowali podczas realizowania projektu.
Urszula Łuszcz z zespołem!