Szkoła Podstawowa nr 69
im. gen. Stanisława Sosabowskiego
w Gdańsku
Godło

Wyniki projektu IPN "Trudne powroty, ciężkie wybory..."

Pod koniec czerwca 2017r. zakończyliśmy, trwający od stycznia projekt IPN "Trudne wybory, ciężkie powroty - Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie". Efekty naszej pracy można było śledzić na stronie internetowej szkoły. I oto IPN ogłosił wyniki!

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 69 im. Generała Stanisława Sosabowskiego w Gdańsku
Skład: Paula Bałdyga, Szymon Dardziński, Jakub Drewing, Jakub Dróżka, Dominik Gołuński
Opiekun: Urszula Łuszcz

Dziękujemy wszystkim, którzy nam dopingowali podczas realizowania projektu.
Urszula Łuszcz z zespołem!

Wiosenna łąka

2017_wiosennalakaW maju nasza świetlica brała udział w między świetlicowym konkursie plastycznym organizowanym przez ZKPiG nr 21 w Gdańsku pt. „Wiosenna łąka”. Laureatką tego konkursu została Olga Jankowska z klasy OB. Gratulujemy!

Koniec roku na sportowo!

2017_sportowezakonczenieOstatnie dni roku szkolnego 2016/2017 są dobrym momentem na aktywność sportową. Korzystając ze sprzyjającej aury, przeprowadziliśmy dla uczniów klas IV – VI dwa turnieje sportowe:
20 czerwca 2017 – rugby TAG (nowość)
21 czerwca 2017 – piłki nożnej.
Obydwa turnieje przeprowadzono systemem „każdy z każdym”. W każdym z nich odbyło się po 10 spotkań, które wyłoniły następujących zwycięzców:

RUGBY TAG
I m – ce kl.VIB
II m – ce kl. IVA
III m – ce kl. VA

PIŁKA NOŻNA
I m – ce kl.VIB
II m – ce kl. IVA
III m – ce kl. VA

GRATULUJEMY!!! ...i do zobaczenia za rok!

Szkolny konkurs języka angielskiego

2017_szkolnykonkursangielskiW pierwszej dekadzie czerwca 2017 roku na terenie naszej szkoły został zorganizowany konkurs z języka angielskiego, w którym uczniowie rywalizowali w poszczególnych kategoriach wiekowych. Konkurs obejmował wiedzę z całego roku nauki. Uczniowie wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem, częstokroć uzyskując maksymalną ilość punktów. W przypadku wyników "ex aequo" o kolejności decydowała dogrywka. Medale, nagrody książkowe i dyplomy zostaną wręczone 23 czerwca, podczas uroczystego apelu na zakończenie roku szkolnego.
Lista laureatów:

KLASY ZEROWE
Weronika Małkowska (0A) (10 pkt/ 10 pkt)
Olga Jankowska (0B) (9 pkt / 10 pkt)
Natalia Gołąb (0B) (9 pkt / 10 pkt)

KLASA PIERWSZA
Michał Smeja (1A) (29 pkt / 30 pkt)
Maria Kłos (1A) (25 pkt / 30 pkt)
Antonina Kozak (1A) (23 pkt / 30 pkt)

KLASY DRUGIE
Iwo Czapkowski (2A) (30 pkt / 30 pkt)
Lena Czapkowska (2A) (30 pkt / 30 pkt)
Nikola Mazurowska (2A) (30 pkt / 30 pkt)

KLASY TRZECIE
Oskar Biernacki (3A) (32 pkt / 40 pkt)
Mateusz Andruszyszyn (3B) (30 pkt / 40 pkt)
Michał Mróz (3A) (28,5 pkt / 40 pkt)

Organizator Konkursu
Cezary Podolski

Finał 3 edycji Konkursu Języka Angielskiego Środowisk Pozawielkomiejskich Województwa Pomorskiego

2017_ang_finalW sobotę (27 maja 2017 r.) na terenie naszej szkoły miał miejsce finał 3 edycji Konkursu Języka Angielskiego Środowisk Pozawielkomiejskich Województwa Pomorskiego dla klas III szkół podstawowych. Finał, nad którym honorowy patronat objęli Marszałek Województwa Mieczysław Struk oraz Pomorski Kurator Oświaty p. Monika Kończyk, był poprzedzony eliminacjami, w których wzięło udział 190 uczniów z 28 szkół. Ostatecznie 19 zwycięzców tych eliminacji oraz trzech najlepszych uczniów z SP69 w tej kategorii wiekowej (Mateusz Andruszyszyn, Oskar Biernacki i Michał Mróz), którzy występowali poza Konkursem, stawiło się do rywalizacji o miano najlepszego anglisty. W tym roku bezkonkurencyjnym okazał się Paweł Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej Centrum Edukacji Twórczej w Kowalach, zdobywając maksymalną ilość 48 punktów. Drugie i trzecie miejsca przypadły w udziale Kacprowi Domagale (44 pkt, Zespół Szkół w Potęgowie) i Hannie Gadowskiej (42 pkt, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Wierzchucinie). Nagrodą za miejsca na podium były tablety. Także pozostali uczestnicy fazy finałowej wykazali się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego oraz kultury i geografii Wielkiej Brytanii. Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy i cenne nagrody ufundowane przez Wydział Promocji Miasta Gdańska, Kasę Stefczyka i Visit Gdańsk (vide zdjęcia). Nauczyciele, którzy zorganizowali etapy szkolne otrzymali specjalnie przygotowane przez p. Ewę Grudzińską podziękowania, których szata graficzna bardzo się wszystkim podobała. Uwieńczeniem dnia był wyjazd uczniów i opiekunów na Stadion Energa Gdańsk, gdzie przewodnik oprowadził wszystkich po tym okazałym obiekcie. Bilety na tę okazję były zasponsorowane przez dyrektora Stadionu p. Dąbrowskiego. W grupie zwiedzających był także Pan Dyrektor Kamil Gajewski, który do końca nam towarzyszył.

Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik 2017″

swietlik_logoW dniu 14 marca 2017 roku, 22 uczniów z klas II-VI, uczestniczyło w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik 2017″. Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych, ponieważ w tym czasie procesu kształcenia rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty.
Nowatorska formuła, polega na przeprowadzeniu doświadczeń, zaproponowanych przez organizatorów. Doświadczenia te uczniowie mogą dokonywać w domu pod opieką rodziców. Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyli w tym konkursie. Jednak uzyskane wyniki były dla nas dużą niespodzianką. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze więcej dzieci podejmie zmagania z zadaniami konkursowymi, a przeprowadzone przez nich doświadczenia rozbudzą w nich chęć poznawania świata.

Wyniki

Uczniowie na konkursie „MISTRZ MOWY POLSKIEJ”

2017_mistrz_mowy_polskiej22 maja przedstawiciele klas IV, V i VI wzięli udział w XIV EDYCJI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU O TYTUŁ MISTRZA MOWY POLSKIEJ pod hasłem: „Piękna i barwna jest nasza ojczysta mowa – zabawa w słowa”. Uczniowie musieli wykazać się znajomością zasad dotyczących poprawnego mówienia i używania języka w piśmie, umiejętnością czytania tekstu ze zrozumieniem, poprawnością budowania zdań w wypowiedziach słownych na określony temat, poprawnością artykulacyjną i emisyjną oraz znajomością przysłów, powiedzeń polskich i związków frazeologicznych. Oprócz świetnej rywalizacji, wszystkim towarzyszył humor i dobry nastrój.

Konkurs „Pięknie czytam”

2017_pieknieczytam4-6W dniach 10-11 maja 2017 roku w naszej szkole odbył się Konkurs „Pięknie czytam”.
Do konkursu przystąpiło 18 uczniów.
Ich prezentacje komisja oceniała według następujących kryteriów:
a) bezbłędne przeczytanie tekstu
b) dbałość o dykcję,
c) płynność czytania
d) własna interpretacja tekstu
Jury w składzie: przewodniczący: mgr Joanna Kozłowska oraz członkowie: mgr Barbara Antonowicz, mgr Maciej Uściłło wyłoniło zwycięzców.
MISTRZ CZYTANIA KLAS VI – JAKUB DREWIG (VI a)
MISTRZ CZYTANIA KLAS V- WIKTORIA MAJKOWSKA (V a)
MISTRZ CZYTANIA KLAS IV –KAROLINA BAJ (IV a)

Uroczyste wręczenie dyplomów nastąpi 23 czerwca 2017 roku.
GRATULUJEMY!

III Konkurs Języka Angielskiego Środowisk Pozawielkomiejskich Województwa Pomorskiego dla Klas III Szkół Podstawowych

2017_angielski-konkDnia 27 maja 2017 r. (sobota) na terenie Naszej Szkoły zostanie zorganizowany Finał III edycji Konkursu Języka Angielskiego Środowisk Pozawielkomiejskich, nad którym honorowy patronat objęli Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Pomorski Kurator Oświaty.
Podobnie, jak w poprzednich latach, tak i w roku bieżącym dla najlepszych uczestników są przewidziane cenne nagrody, w tym tablety dla pierwszych trzech miejsc oraz inne atrakcyjne artykuły od naszych partnerów i sponsorów (Stadion Energa Gdańsk, SKOK Stefczyka, Gdańska Organizacja Turystyczna).

Kalendarium Konkursu
- początek marca 2017 – wysłanie wniosków o przyznanie patronatu do Wojewody Pomorskiego lub Marszałka Województwa oraz Kuratora,
- początek kwietnia 2017 – rozesłanie maili do szkół województwa pomorskiego,
- 30 kwietnia 2017 – zakończenie przyjmowania zgłoszeń od szkół,
- 1 maja 2017 – rozesłanie maili do szkół z treścią I etapu Konkursu,
- 10 maja 2017 – data ostateczna przeprowadzenia I Etapu Konkursu. Etap ten szkoły organizują w terminie od 1 do 10 maja 2017,
- 15 maja 2017 – termin ostateczny przyjmowania maili od szkół z protokołami z I etapu Konkursu, z wyraźnie oznaczonym zwycięzcą.W przypadku, gdy kilkoro uczniów uzyska tę samą ilość punktów należy zorganizować dogrywkę i wyłonić zwycięzcę.
- 27 maja 2017 (sobota, godz. 10.00) – finał Konkursu na terenie SP69 (także jego rozstrzygnięcie i rozdanie nagród), dla zainteresowanych zwiedzanie Gdańska, w tym możliwość wycieczki na Stadion Energa Gdańsk, gdzie odbywały się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2012.
Dokumenty do pobrania:
1. REGULAMIN KONKURSU
2. KARTA ZGŁOSZENIA
3. OŚWIADCZENIE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH
4. Szkoły zakwalifikowane do Finału III edycji Konkursu Języka Angielskiego Środowisk Pozawielkomiejskich

Konkurs Facebookowy „Muzyczna Wiosna 2017” – wyniki końcowe

2017_facebook_wynikiPonad miesiąc trwała rywalizacja wszystkich klas z SP69 w konkursie, który polegał na uzyskaniu jak największej ilości „polubień” pod zdjęciem wykonanym w trakcie trwania „Muzycznej Wiosny 2017”. W tegorocznej edycji bezkonkurencyjna okazała się klasa 0B —aż 220 uczniów, rodziców, krewnych, znajomych z Facebooka, postanowiło przyłożyć się do zwycięstwa podopiecznych p. Aleksandry Pietruszki. Nagrodą za pierwsze miejsce jest puchar. Natomiast klasy 6A (110 like’ów) i 1A (67 like’ów), które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce, zostaną wyróżnieni dyplomami. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i wszystkim osobom, które włączyły się do tej zabawy facebookowej. Zapraszamy na kolejną edycję za rok.

II Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Książeczki ze szkolnej półeczki"

2017_FinalKsiazeczkiPoleczkiDnia 27 kwietnia o godz. 14.00 odbyła się w naszej szkole II edycja Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego "Książeczki ze szkolnej półeczki", nad którym w tym roku patronat objęła Wojewódzka i Miejska biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku i ufundowała również nagrody. Konkurs był realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dzięki, któremu nasza szkoła wzbogaciła się o nowe pozycje książkowe. W konkursie wzięło udział 26 uczestników z 10 szkół: SP 23, SP 39, SP 18, SP 45, SP 15,SP 89, Gdańskiej Szkoły Podstawowej, Szkoły Podstawowej Towarzystwa Edukacyjnego VIZJA, II Społecznej Szkoły Podstawowej STO i SP 69.
Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym z nich uczniowie rozwiązywali test, który wyłonił ośmiu finalistów. W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy oglądali przedstawienie Calineczka, przygotowane przez klasy III. Następnie odbył się finał. Po wykonaniu sześciu zadań i dogrywce wyłoniliśmy zwycięzców, którym nagrody wręczyli pani Magdalena Kruszyńska - kierownik Biblioteki Filii nr 1 w Manhatanie, oraz pan Kamil Gajewski - dyrektor naszej szkoły.
"Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach."
Wyniki konkursu

Finał konkursu czytelniczego THE BOOKERS Reading Adventure

2017_theBookersW piątek 7 kwietnia uczniowie klasy VIA Szymon Dardziński i Jakub Drewing wzięli udział w finale konkursu czytelniczego w języku angielskim w Gdańskiej Autonomicznej Szkole Podstawowej. W gronie 19 szkół z całego Trójmiasta zajęli wysokie V miejsce!
Serdecznie gratulujemy!

Konkurs Czytelniczy "Książeczki ze szkolnej półeczki"

konk_ksiazeczkiW związku z realizacją NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA zapraszamy dnia 27 kwietnia 2017r. do udziału w II edycji Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego „Książeczki ze szkolnej półeczki” adresowanego do uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Patronatem konkursu i fundatorem nagród jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku.
Cel konkursu to popularyzacja literatury dziecięcej oraz pogłębianie wiedzy o jej twórcach. Lista książek konkursowych znajduje się w regulaminie. Zgłoszenia uczestników – załącznik 2 należy przesłać do 20.04.2017r. na adres szkola69@wp.pl lub fax 583430502, formularz zgody rodzica na udział dziecka i przetwarzanie jego danych – załącznik 1 należy dostarczyć w dniu konkursu.

Życzymy powodzenia podczas zmagań konkursowych!

Organizatorzy - Nauczyciele klas I-III SP 69

Sukces naszego ucznia – Jakuba Drewinga! Gratulujemy!

2017_kuba_pozar30 marca 2017r. uczeń klasy VIA JAKUB DREWING zdobył I miejsce w XXXX eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Kuba rewelacyjnie przedstawił komisji oraz uczestnikom Konkursu swoje umiejętności i wiedzę z zakresu przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzę na temat techniki pożarniczej, organizacji przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Jakubowi oraz Jego Rodzicom gratulujemy fantastycznego wyniku! Trzymamy kciuki za eliminacje na szczeblu wojewódzkim, które odbędą się tuż, tuż…

Pierwszaki na konkursie kaligraficznym

2017_kaligrafia27 marca trzy uczennice z klasy Ia: Marysia Kłos, Tosia Kozak i Oliwia Milnikel brały udział w międzyszkolnym konkursie kaligraficznym dla klas I. Organizatorem tego konkursu była Szkoła Podstawowa nr 86 w Gdańsku. Do walki o miano najlepszego kaligrafa stanęło 40 uczniów gdańskich szkół. Wyników jeszcze nie podano, Jury ma dużo pracy. Dokładnie bada się każdą literkę, sprawdza się, czy jest prosto napisana, czy mieści się w liniach i czy prawidłowo jest połączona. Dla pierwszoklasistek najważniejsze nie jest jednak zwycięstwo, ale duma z tego, że były reprezentantkami naszej szkoły i miały okazję odbyć wycieczkę do odległej dzielnicy miasta.

Honorowe Patronaty przyznane!

angielski-konk2Miło jest nam zakomunikować, że nad III Konkursem Języka Angielskiego Środowisk Pozawielkomiejskich Województwa Pomorskiego honorowe patronaty objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego i Pomorski Kurator Oświaty.
Konkurs odbędzie się 27 maja 2017 (sobota).

Patronat Honorowy Marszałka Województwa Pomorskiego
Honorowy Patronat Pomorskiego Kuratora Oświaty

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik"

2017_konkurs_swietlikW tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły przystąpili po raz pierwszy do X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” organizowanego przez Fundację Akademia Młodych Odkrywców.
Celem konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie.
Przed przystąpieniem do Konkursu uczniowie wykonali proste i ciekawe doświadczenia z użyciem przyrządów oraz przedmiotów domowego użytku.
W dniu 14 marca 10 uczniów z klas 2–3 oraz 12 uczniów z klas 4–6 przystąpiło do testu finałowego godz. 8:50. Na wyniki musimy poczekać do maja, ale wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia. Kto wie, może wśród nas jest przyszły laureat Nagrody Nobla?

Lekkoatletyka - Królowa Sportu

2017_la_lutyLekkoatletyka - Królowa Sportu - jedna z najstarszych dyscyplin sportowych, oparta na naturalnym ruchu.
Reprezentacja naszej Szkoły wzięła udział w Halowych Lekkoatletycznych Mistrzostwa Szkół Gdańskich. W zmaganiach sportowych w sobotę, 25 lutego 2017, na krytej hali AWF Gdańsk udział wzięli:
Ania Grzeszata z kl.III, Mateusz Chętnik, Mateusz Kędzierski i Oliwier Piekart z kl. IV, Filip Chętnik, Amelia Tatarczuk i Eryka Urbaniak z kl.V oraz Paula Bałdyga, Emilia Ostrowska i Jakub Dróżka z kl.VI.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za podjęcie sportowej rywalizacji i gratulujemy udanego występu! Dwóch naszych zawodników otarło się o podium: Oliwier Piekart z kl.IV w skoku w dal (wynik 3,68m) oraz Jakub Dróżka w biegu na 60m (wynik 8,85s). Najmłodsza z naszych zawodniczek - Ania Grzeszata z kl. III uzyskała na 60m wynik 10,50s! Brawo!
Czekamy na następne sportowe wyzwania!

Rymowanki o naszej świetlicy

2017_swietlica_wierszykiW ostatnich dniach w świetlicy odbył się konkurs "Rymowanki o naszej świetlicy".
Dzieci się trudziły, głowiły, pisały i skreślały.
W końcu wymyśliły i stworzyły, wierszyki oddały.
Potem wszystkie ze śmiechu pękały
razem z paniami wychowawczyniami.
Uczniowie pracowali w grupach, parach oraz pojedynczo. Niełatwo było wybrać najlepszą rymowankę, więc wygrali wszyscy, zajęli dwa miejsca I, dwa miejsca II i dwa miejsca III.
Nagrody, oklaski oraz słodkości wręczono, wszystkie rymowanki przed świetlicą do odczytania wywieszono. Życzymy dużo śmiechu.

Rozstrzygnięcie konkursu „Przyłapani na czytaniu”

2017_przylapaniNaCzytaniuSpośród wielu prac, I nagrodę przyznano fotografii ucznia klasy VIA Jakuba Drewinga, która odznaczała się oryginalnością i oczywiście walorami artystycznymi. Na szczególne wyróżnienie zasługuje zdjęcie Pani Doroty Sosnowskiej, która „przyłapała” na czytaniu swoją 4-miesięczną córkę oraz zdjęcie wnuka Pani Iwony Uby. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani drobnymi upominkami.
Gratulujemy!

Zakładka do książki

2017_zakladkaZapraszamy na konkurs uczniów klas IV-VI!

WYKONAJ ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI.

Jej format powinien być dostosowany do wielkości przeciętnej książki (sugerujemy długość ok.15-20 cm).
Technika pracy dowolna (rysunek, malarstwo, decoupage, wyszywanki, wyklejanki z materiałów różnych itp.). Bazą zakładki może być sztywny papier, karton, cienkie drewno, tkanina lub inne.
Praca powinna być estetycznie i staranie wykonana.
Czekamy na Wasze pomysły do 20 lutego w sali 34.
Najciekawsze z nich nagrodzimy!

Klasy III na zwodach sportowych

2017_sztafetyIIIW dniu 3 lutego 2017 w Szkole Podstawowej nr 42 na Suchaninie odbyły się zawody sportowe dla najmłodszych - sztafety (dawny Konkurs 50 - tysięcy). Wzięło w nich udział 14 uczniów (7 dziewczynek i 7 chłopców) z naszej szkoły. Zajęliśmy III miejsce w naszej grupie, ale... wcale nie ostatnie :). Atmosfera zawodów była wspaniała - wszystko przebiegało w duchu "fair play", a nasi mali sportowcy wracali do szkoły z uśmiechami na twarzy.
Polecamy młodszym kolegom ten rodzaj aktywności ruchowej - za rok czeka na Was kolejna porcja emocji - zacznijcie przygotowania już dziś!
POWODZENIA!

Sukces naszych szóstoklasistów w finale projektu o Unii Europejskiej!

2016_finalUE15 grudnia odbył się finał konkursu dla klas VI-tych „Należysz i wiesz! Unia Europejska od A do Z z elementami języka angielskiego” zorganizowanego przez młodzież z IV LO w Gdańsku. Zadaniem uczniów było zaprezentowanie jednego kraju i napisanie quizu o UE w języku angielskim. I miejsce, swoją fantastyczną prezentacją o Malcie zajął Jakub Drewing. III miejsce przypadło Szymonowi Dardzińskiemu, który opowiadał o walorach Grecji. IV miejsce zajęła Aleksandra Dacka przybliżając nam Włochy, a V-ta była Paula Bałdyga ze swoją prezentacją o Chorwacji. Serdecznie gratulujemy naszym szóstoklasistom, jesteśmy z Was dumni!

Konkurs czytelniczy w języku angielskim

2016_czytanie-ang9 grudnia odbył się I etap konkursu czytelniczego w języku angielskim „THE BOOKERS Reading Adventure”. Na podstawie testu ze znajomości lektury pt. „The Lost World” do II międzyszkolnego etapu zakwalifikowali się Jakub Drewing i Szymon Dardziński z klasy VIA. Finał konkursu, już w drużynie, odbędzie się w kwietniu 2017r. w Gdańskiej Autonomicznej Szkole Podstawowej.
Gratulacje dla finalistów i wszystkich uczestników!

Wyniki szkolnych konkursów

2016_konkursy_02-122 grudnia na apelu podsumowaliśmy konkursy dla klas IV-VI, które ostatnio odbyły się w naszej szkole. W konkursie zorganizowanym przez SU „Rozpoznaj swojego nauczyciela” I miejsce zajął Filip Chętnik, II miejsce Natalia Matynka, a III miejsce – Adam Kazimierczuk i Nikodem Maciaszek.
W konkursie na projekt okładki ulubionej książki równorzędne wyróżnienia zostały przyznane: Karolinie Baj, Pauli Bałdydze, Dominice Goitowskiej i Adamowi Kazimierczukowi.
Pan Jarosław Miś wyróżnił najbardziej aktywnych kibiców Klubu TORNADO 69: Miłosza Wiśniewskiego, Oliwiera Piekarta, Polę Sutor, Krystiana Kownackiego i Mateusza Chętnika. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom!

Przemalowujemy dzieła mistrzów

2016_chagall_majIrena Maj, uczennica kl.II naszej szkoły otrzymała drugie miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym. III edycja konkursu (z cyklu: Przemalowujemy dzieła mistrzów) miała tytuł “Cztery żywioły”, a jej tematem było malarstwo Marca Chagalla. Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce dzisiaj (2.12.) rano w Galerii Świętojańskiej w Gdańsku. Serdecznie gratulujemy Irence!

NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH!!! BRAWO SZYMON!!!

2016_Szymon1miejsce19 listopada 2016r. w Toruniu odbyły się MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW DO LAT 16 w KARATE KYOKUSHIN. Zawody odbyły się w Uniwersyteckim Centrum Sportowym UMK w dwóch konkurencjach: kata - z podziałem na kategorie wiekowe i kumite - z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. W Mistrzostwach wzięło udział 209 zawodników z 36 klubów. W konkurencji kata wzięło udział 79 zawodników, a w kumite 179 sportowców. Nasz uczeń - Szymon Dardziński z klasy 6A zajął I miejsce w konkurencji KUMITE chłopców 11 - 12 lat w kategorii +50 kg. GRATULUJEMY!!!
Jesteśmy dumni z tak wielkiego osiągnięcia, życząc Szymonowi kolejnych sukcesów, silnej woli walki i nieugiętej motywacji.

Finał I Mistrzostw MONOPOLY EDYCJA GDAŃSK

2016_monopoly2Dnia 22 listopada 2016r. odbył się finał I Mistrzostw MONOPOLY EDYCJA GDAŃSK. Wyjątkowa GRA MIEJSKA wyłoniła zwycięzców, którymi okazali się uczniowie reprezentujący SP nr 55. Drugie miejsce zajął zespół z SP nr 79, a najniższy stopień podium przypadł SP nr 49 w Gdańsku. Podczas finału młodzież miała za zadanie nie tylko dotrzeć jak najszybciej do zabytków gdańskiej starówki, ale również wynegocjować jak najkorzystniejszą ich cenę. Nie bez znaczenia była znajomość historii danego obiektu, za co przyznawano dodatkowe punkty. Podsumowanie mistrzostw odbyło się w uroczym miejscu, jakim jest KAWIARNIA OFICYNA GDAŃSKA. Gratulujemy zwycięzcom i już dziś zapraszamy na II Mistrzostwa za rok.

W mediach:
Gdańscy mistrzowie Monopoly cz.1 (portal wybrzeze24.pl) - 22.11.2016
Gdańscy mistrzowie Monopoly cz.2 (portal wybrzeze24.pl) - 22.11.2016

Przemalowujemy dzieła Mistrzów - Marc Chagall

2016_Chagal_IrenkaMajW październiku nasza świetlica brała udział w III edycji wojewódzkiego szkolnego konkursu „Przemalowujemy dzieła Mistrzów” pod tytułem „Chagall. 4 żywioły”.

II miejsce w grupie wiekowej 0-III zdobyła nasza uczennica IRENA MAJ.


Uroczystość wręczenia nagród Laureatom połączona z wystawą prac odbędzie się 2 XII (godz. 10:00) w Galerii „Świętojańska” (Gdańsk, ulica Świętojańska 68).
Bardzo się cieszymy i gratulujemy Irence!

WYJĄTKOWE MISTRZOSTWA!!!

2016_monopoly118.11.2016 r. nasza szkoła zorganizowała 1 MISTRZOSTWA MONOPOLY EDYCJA GDAŃSK. W wielkiej, dwuetapowej GRZE rywalizowało aż 17 szkół, z których tylko trzy najlepsze, a są nimi: SP nr 79, SP nr 49 oraz SP nr 55, zagrają w GRZE MIEJSKIEJ. Wyjątkowa atmosfera, wielkie emocje, skupienie, odpowiednia taktyka, jak również współpraca i szczęście to nieodzowne elementy naszego spotkania. Oprócz ducha sportowej rywalizacji wszystkim uczniom towarzyszył pogodny nastrój, silna motywacja i radość z możliwości nawiązywania nowych przyjaźni.

W sieci o wydarzeniu:
I Mistrzostwa MONOPOLY Edycja Gdańska - etap międzyszkolny (film na YouTube - 18.11.2016)
I Mistrzostwa Monopoly Edycji Gdańskiej w Szkole Podstawowej nr 69 - uśmiech nie znikał z twarzy uczestników cz.1 (portal wybrzeze24.pl) - 18.11.2016
I Mistrzostwa Monopoly Edycji Gdańskiej w Szkole Podstawowej nr 69 - uśmiech nie znikał z twarzy uczestników cz.2 (portal wybrzeze24.pl) - 18.11.2016

Kocham misie

2016_kochamMisieSerdecznie zapraszamy uczniów klas 0-III do udziału w konkursie plastycznym pt. "Kocham misie".
Należy wykonać ilustrację do ulubionej książki o misiach lub postaci literackiej.
Samodzielnie wykonane prace prosimy dostarczyć do dnia 22.11.2016r. swoim wychowawcom.
Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 22.11.2016r.

PRZYŁAPANI NA CZYTANIU

2016_przylapani_na_czytaniuZapraszamy uczniów klas IV – VI do udziału w konkursie fotograficznym „PRZYŁAPANI NA CZYTANIU”.

Prace należy składać do 24 XI w sali 34 lub sali 38

Zapraszają V. Cielebańska i J. Kozłowska

Wojewódzki konkurs języka polskiego 2016

jpolskiInformujemy, że do etapu rejonowego Konkursu języka polskiego zakwalifikowały się dwie uczennice z klasy VI b - Paula Bałdyga i Patrycja Rzeszewicz. Gratulujemy świetnych wyników i życzymy powodzenia w etapie rejonowym, który odbędzie się 16 grudnia o godzinie 14.00 w Szkole Podstawowej nr 17 im. hetmana Stefana Czarneckiego w Gdańsku.

Rozwiązanie konkurs: "Dary jesieni"

2016_jesien_dary_roztsDziękujemy naszym uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie, którego efektem są tak piękne prace. Udział wzięło 25 uczniów z klas 0 - VI, wśród nich 15 z zerówek :) Dwoje uczniów przyniosło aż dwie prace, więc oglądać mogliśmy 27 kompozycji. Potwierdzamy, że wszystkie nam się podobały, były oryginalne i wyjątkowe. Dlatego wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy! Każdy uczestnik nagrodzony został zdrową przekąską, a wyróżnieni otrzymali dodatkowo drobny upominek.

Uczniowie, których prace wyróżniliśmy to: Karolina Rzeszewicz, Mikołaj Benka i Mikołaj Grabowski. Gratulujemy!!! Kolejny jesienny konkurs już za rok, pamiętajcie o tym.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „PANI JESIEŃ” DLA ŚWIETLIC

jesieńSerdecznie zapraszamy do udziału w Międzyszkolnym Konkursie organizowanym dla dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej z klas 0 – 3.
Celem konkursu jest:
• rozwijanie kreatywności i twórczej aktywności dzieci
• rozwijanie zdolności manualnych
• doskonalenie umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi.

Regulamin konkursu:
- każda ze świetlic może zgłosić do konkursu maksymalnie pięć wybranych prac
- prace mogą być wykonane z wykorzystaniem dowolnej techniki plastycznej (z wyjątkiem materiałów sypkich), w formacie A4 lub A3.
- nadesłane prace nie będą zwracane, udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez uczestników zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych wyłącznie na potrzeby konkursu.

TERMIN DOSTARCZENIA PRAC: do 27.10.16r. DO PANI ANNY CZEKAŁY – wychowawcy świetlicy.

Kuratoryjny Konkurs Języka Polskiego

jpolskiEliminacje szkolne Konkursu Języka Polskiego dla uczniów klas IV - VI województwa pomorskiego, odbędą się w naszej szkole 20 pażdziernika 2016 roku o godzinie 14 w sali 38.
Serdecznie zapraszają nauczycielki języka polskiego - p .B. Antonowicz i p. J. Kozłowska

Regulamin konkursu

Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów

2016_listyOd 9 X - 15 X obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów. Od 1953 r. Święto to obchodzone jest w wielu krajach na całym świecie, jest ono wyjątkowe, gdyż pisanie listów oddaje emocje, przeżycia i operuje magią słów. Nasza szkoła również będzie celebrować ten niezwykły Tydzień, organizując Konkurs Literacki dla klas IV - VI. Natomiast uczniowie klas II i III wezmą udział w projekcie Marzycielska Poczta, który jest ogólnopolską akcją polegającą na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Szczegóły

Konkurs na pracę z darów jesieni

2016_dary_jesieniUwaga dzieci! Ogłaszamy konkurs! Zapraszamy do wzięcia udziału w nim wszystkich uczniów. Możecie pokazać fantazję i przekonać innych, że JESIEŃ da się lubić. Wykonajcie prace z darów jesieni, podpiszcie i przynieście do szkoły. Najwcześniej proponujemy 13 października(czwartek), najpóźniej 20 (też czwartek).
Liczymy na Waszą kreatywność i oryginalność. Z prac zgłoszonych do konkursu powstanie bardzo ciekawa, wesoła wystawa. Zwycięzców wyróżnimy i nagrodzimy 21 października (piątek). Opiekunkami i jednocześnie jurorkami są: p. Hania Borowska, p. Violetta Cielebańska, p. Kasia Torkowska i p. Dorota Bogdanowicz.

Konkurs fotograficzny „Moje wakacje w obiektywie” rozstrzygnięty!

wakacje_obiektywPodczas sobotniego festynu wyłoniliśmy zwycięzców konkursu „Moje wakacje w obiektywie”. Konkurs ogłosił Dyrektor Szkoły w formie pracy domowej na wakacje. Z przyniesionych zdjęć powstała bardzo kolorowa wystawa, którą wszyscy mogli podziwiać :) w czasie zabawy na festynie. Aktywni demokraci wybierali jedną, najlepszą fotografię i wrzucali swój głos do urny. Po zliczeniu wszystkich głosów okazało się, że zwycięzcami zostali:
I miejsce - Pola Kowalczyk, uczennica klasy pierwszej
II miejsce - Mikołaj Benka, uczeń klasy drugiej
III miejsce - Olaf Włodkowski, uczeń z zerówki
Laureatom serdecznie gratulujemy!
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i upominki.
Bardzo dziękujemy naszym uczniom za udział w konkursie i odrobienie wakacyjnej pracy domowej :)