Szkoła Podstawowa nr 69
im. gen. Stanisława Sosabowskiego
w Gdańsku
Godło

Konkurs plastyczny

2018_1b_tomek_konkursTomasz, uczeń klasy I b wziął udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym. Trzymamy za Tomka kciuki i życzymy sukcesu.

Nasz uczeń wygrał konkurs plastyczny!

2017_konkurs_skokstefczykaŚwietlica w grudniu brała udział w konkursie plastycznym SKOK-u STEFCZYKA pod tytułem "Mój wymarzony prezent pod choinką". Chętne dzieci wykonały prace plastyczne różna techniką: były malowane i wycinane. W styczniu odbyło się rozstrzygniecie konkursu i I miejsce zajął Antoni Gergelewicz z klasy 0B. Gratulujemy wygranej!

Anioły bożonarodzeniowe

2017_nicole_mikolaj12 grudnia 2017 r. został rozstrzygnięty III wojewódzki konkurs plastyczny pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska „Anioły bożonarodzeniowe”. Dwoje uczniów z klasy 3 A otrzymało wyróżnienia za wykonane przez siebie anioły. Są to Nicola Mazurowska i Mikołaj Grabowski. Serdecznie GRATULUJEMY młodym twórcom i życzymy dalszych sukcesów.

Sukcesy naszych uczniów w taekwon-do

2017_SandraNasi uczniowie trenują w różnych klubach i zdobywają również nagrody i medale. Sandra Magierska uczennica klasy 3A trenuje od niedawna taekwon-do. W listopadzie 2017 r. uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w taekwon-do ITF, które odbyły się w Pruszczu Gdańskim. W konkurencji układy zajęła dwukrotnie III miejsce i zdobyła 2 brązowe medale. Na tych samych Mistrzostwach Laura Piekart (3B) zdobyła 2 brązowe medale a jej brat Oliwier Piekart (5B). Serdecznie GRATULUJEMY naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów i woli walki o złote medale.

Konkursy plastyczne świetliczaków

2017_swietliczaki_konkursy_plastyczneW grudniu świetlica wzięła udział w 3 międzyszkolnych konkursach plastycznych. Dwa z nich są już zakończone i możemy pochwalić się sukcesami naszych podopiecznych.

- W konkursie zorganizowanym przez SP 81 w Gdańsku, pod tytułem „Postać Niezwykłego św. Mikołaja” - wyróżnienie otrzymał Olaf Włodkowski, uczeń kl.OA.

- W konkursie zorganizowanym przez SP 48 w Gdańsku, pod tytułem „Magiczna bombka” - III miejsce zdobyła Laura Piekart, uczennica kl.IIIB.

Dzieci wykonywały prace pod opieką wychowawcy świetlicy - Pani Beaty Berowskiej. Gratulujemy!

TURNIEJ MIKOŁAJKOWY 2017

2017_turniej_mikolajkowyW Mikołajki - 6 XII 2017 - tradycyjnie w naszej szkole odbył się turniej sportowy. W obecności Świętego Mikołaja na sali gimnastycznej najmłodsi uczniowie uczestniczyli w sztafetach wahadłowych – aż zaroiło się od „czerwonych czapeczek” , uśmiechów na twarzy i rumianych policzków!!!
Uczniowie klas starszych rywalizowali w grach zespołowych : chłopcy – w piłce nożnej , dziewczęta – w piłce siatkowej.
Oto wyniki „mikołajkowych” zmagań:
Piłka siatkowa dziewcząt:
Klasy IV – V : I m. - VA , II m. – VB , III m. – IVA, IV m. – IVB
Klasy VI – VII: I m. – VIIA, II m. – VI
Piłka nożna chłopców:
Klasy IV – V: I m. – VA, II m. – IVA , III m. – VB, IV m. – IVB
Klasy VI – VII: I m. – VI , VIIA, VIIB
Podsumowanie Turniej oraz wręczenie pucharów i dyplomów przez p. Dyrektora odbyło się na apelu w czwartek 7 XII 2017.
GRATULUJEMY I DO ZOBACZENIA ZA ROK!

KONKURS PLASTYCZNY

2017_konkurs_aniolyUczniowie klasy 3A przystąpili do III wojewódzkiego konkursu plastycznego, odbywającego się pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska „Anioły bożonarodzeniowe”. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 89 w Gdańsku. Przeznaczony jest dla uczniów klas I-III. Wyniki konkursu opublikowane będą 7 grudnia na stronie www.sp89.pl. Ale już dziś gratulujemy uczestnikom talentu plastycznego i pomysłowości.

Międzyszkolny Turniej Mikołajkowy

2017_laureat_grabowskiUczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Międzyszkolnym Turnieju Mikołajkowym Dzieci Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej. Turniej odbył się 2 grudnia 2017 r. w Pozytywnej Szkole Podstawowej w Gdańsku. Nasi sportowcy - siatkarze zajęli III miejsce. Wśród nagrodzonych laureatów byli nasi koledzy MIKOŁAJ GRABOWSKI z klasy 3A i MICHAŁ KUSIO z klasy 3B. Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć sportowych.

"Dialogi fortepianowe"

2017_laureat_imajUczennica klasy 3A IRENKA MAJ w dniu 28 listopada 2017 r. brała udział w XXII GDYŃSKIM PRZEGLĄDZIE DUETÓW FORTEPIANOWYCH „DIALOGI FORTEPIANOWE” im. EWY GRABE- ZAREMBY. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas I-VI szkół muzycznych I stopnia w wieku od 7 do 14 lat. Ku naszej wielkiej radości wspólnie z kolegą Irenka zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy młodej pianistce oraz rodzicom i życzymy dalszych sukcesów.

Dwa ognie usportowione - awans do II rundy rozgrywek :)

2017_dwaognie_awans24 listopada 2017 w SP nr 1 na gdańskiej Morenie odbyła się I runda rozgrywek międzyszkolnych w konkurencji "dwa ognie usportowione". Wzięły w niej udział następujące szkoły: SP 1, SP 24, SP 35 i SP 69. Nasze uczennice z rocznika 2007 i 2008 spisały się znakomicie! Wraz z SP 35 wywalczyły awans do II rundy :). BRAWO!!!
Trzymajmy kciuki za pomyślność w dalszej rywalizacji!

Mamy Złoto w biegach!

2017_zawodyLA_18-11W dniu 18 listopada 2017 na obiektach sportowych AWF Gdańsk odbyły się Mistrzostwa lekkoatletyczne gdańskich szkół.
Uczeń klasy VIIB – Jakub Dróżka wywalczył w pięknym stylu 2 złote medale: w biegu na 60 m (czas: 8,24 sek.) oraz w biegu na 1000m (czas: 3 min i 18.5 sek). GRATULUJEMY!

Pozostali nasi reprezentanci także wykazali się wspaniałą sportową postawą:
Martyna Wojtasik (VIA) – skok w dal i 600 m (III m-ce w swojej rundzie biegowej)
Emilia Ostrowska (VIIA) – skok w dal i 60 m (III m-ce w swojej rundzie biegowej)
Sebastian Sławiński (VIIA) – dwukrotnie „otarł się” o podium – IV m-ca w skoku w dal i biegu na 60m.
Wszystkim sportowcom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!!!

Więcej wyników na www.gokf.gda.pl

Wręczenie nagród w konkursie IPN

2017_nagrodyIPN26 września 2017r. IPN w Gdańsku zorganizował uroczystość wręczenia nagród zespołom uczestniczącym w projekcie „Trudne powroty, ciężkie wybory – losy żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie”, który był realizowany od stycznia do końca czerwca 2017r. Uczniowie naszego zespołu: Paula Bałdyga, Szymon Dardziński, Jakub Drewing, Jakub Dróżka i Dominik Gołuński, jako zdobywcy II miejsca , otrzymali imienne dyplomy, plakaty oraz zestawy planszowych gier historycznych. Po wręczeniu nagród, organizatorka projektu, pani Barbara Męczykowska, zaprosiła wszystkich uczestników wraz z opiekunami, do zwiedzenia Muzeum II Wojny Światowej. Nawet ci, którzy już tam byli, chętnie obejrzeli wystawę po raz drugi. Wszystkie zespoły już zastanawiają się nad uczestnictwem w następnym projekcie IPN, my także!

Zawody w Minipiłce nożnej chłopców dla klas IV-VI

2017_miniPilkaNozna26.09.2017r. w ramach rozgrywek „Igrzysk Dzieci” reprezentacja szkoły chłopców rozegrała turniej międzyszkolny. Pierwszy mecz po zaciętej walce przegraliśmy z SP 48 (3:4), drugi mecz wygraliśmy (5:4) z SP 18. W ostatnim decydującym spotkaniu ulegliśmy z SP 80 (3:5). Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce i nie awansowaliśmy do kolejnej fazy zawodów. Wielkie brawa dla wszystkich zawodników (Filip Chętnik, Mateusz Chętnik, Igor Rychłowski, Michał Kozłowski, Oskar Biernacki, Mikołaj Klonowski, Mateusz Paszek, Bartosz Bławat), ponieważ godnie reprezentowali naszą szkołę pokazując prawdziwy charakter sportowców oraz zespołowość w grze.

Wyniki projektu IPN "Trudne powroty, ciężkie wybory..."

Pod koniec czerwca 2017r. zakończyliśmy, trwający od stycznia projekt IPN "Trudne wybory, ciężkie powroty - Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie". Efekty naszej pracy można było śledzić na stronie internetowej szkoły. I oto IPN ogłosił wyniki!

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 69 im. Generała Stanisława Sosabowskiego w Gdańsku
Skład: Paula Bałdyga, Szymon Dardziński, Jakub Drewing, Jakub Dróżka, Dominik Gołuński
Opiekun: Urszula Łuszcz

Dziękujemy wszystkim, którzy nam dopingowali podczas realizowania projektu.
Urszula Łuszcz z zespołem!