Szkoła Podstawowa nr 69
im. gen. Stanisława Sosabowskiego
w Gdańsku
Godło

Wielki Maraton Czytelniczy

2018_wmczDnia 13.06.18 r. w ECS odbyło się uroczyste zakończenie IX edycji ogólnopolskiego Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla klas IV-VI pt. ,,Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca". Wzięło w nim udział 168 szkół, 1906 uczniów i 224 nauczycieli. Komisja konkursowa wyłoniła 76 laureatów (160 - 140 pkt.) , 152 finalistów (139 - 126 pkt.) oraz 200 wyróżnionych. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Matynka z klasy VI a. Była finalistką konkursu. Gratulujemy!

Pięknie Czytam

2018_pieknieczytamDnia 7.06. po raz kolejny odbył się konkurs czytelniczy ,,Pięknie Czytam”. W konkursie wzięło udział 15 uczniów, którzy pięknie czytali fragmenty ulubionych książek. Oceniana była dykcja i płynność czytania, tempo i poprawność oraz modulacja głosu. Wyłonionych zostało 4 Mistrzów Czytania. Wszystkim uczniom dziękujemy za wkład pracy i przygotowanie się do konkursu. Wszystkim gratulujemy!

Wyniki konkursu plastycznego "Podwodny świat"

konkurs_plastycznyZ radością informujemy o zakończeniu konkursu. Komisja w swkładzie: Beata Berowska, Wioletta Cielebańska, Hanna Borowska-Warchoł, Teresa Jusewicz wyłoniła zwycięzców.

W kategorii 0-III:
I miejsce Patrycja Kuropatwa kl.III SP4
II miejsce Alex Szczełuszczenko kl.III ASP
III miejsce Valeria Bielohirina kl.IIIa SP65

W kategorii IV-VII:
I miejsce Weronika Wośko kl.Vb SP24
II miejsce Dominika Gorszka kl.Vb SP69
III miejsce Natalia Śmiałek kl.VIb SP24

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy. Po odbiór nagród rzeczowych zapraszamy we wtorek 12 czerwca między godziną 12.00 a 12.30. Osoby, które nie będą mogły przyjść w wyznaczonym terminie zapraszamy po odbiór nagród do szkolnej świetlicy każdego dnia w godzinach 11.30-17.00.

Czwórbój Lekkoatletyczny

2018_czworboj23 maja nasza szkolna reprezentacja uczestniczyła w „ Mistrzostwach Gdańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców”. Zawody odbyły się na stadionie lekkoatletycznym w Gdańskim Ośrodku Kultury Fizycznej. Nasi uczniowie: Filip Chętnik, Mateusz Chętnik, Bartosz Bławat, Mateusz Paszek, Mikołaj Klonowski, Rafał Sławiński reprezentowali szkołę w czterech konkurencjach: 60 m, rzut piłką palantową, skok w dal i bieg na 1000 m. Trzeba pogratulować sportowej postawy podczas zawodów, chłopacy wykazali się ogromną wolą walki. W kwalifikacji generalnej zajęliśmy 10 miejsce. Jednak nie wynik jest najważniejszy a dobra zabawa i nowe doświadczenia, w przyszłym roku będzie tylko lepiej!

Finał IV Konkursu Języka Angielskiego Środowisk Pozawielkomiejskich

2018_final_jezyk_angielskiW sobotę (19 maja 2018 r.) na terenie naszej szkoły miał miejsce Finał 4 edycji Konkursu Języka Angielskiego Środowisk Pozawielkomiejskich Województwa Pomorskiego dla klas III szkół podstawowych. Finał, nad którym honorowy patronat objęli Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Pomorski Kurator Oświaty p. Monika Kończyk, był poprzedzony eliminacjami, w których wzięło udział 221 uczniów z 25 szkół. Ostatecznie 17 zwycięzców tych eliminacji oraz trzech najlepszych uczniów z SP69 w tej kategorii wiekowej (Lena i Iwo Czapkowscy z kl. IIIA oraz Aleksandra Sobolewska z kl. IIIB), którzy występowali poza Konkursem, stawiło się do rywalizacji o miano najlepszego anglisty. Słowa powitania do wszystkich Uczestników, ich Opiekunów i Rodziców, skierował Pan Dyrektor Kamil Gajewski. Po około godzinnej rywalizacji testy konkursowe zostały skierowane do Komisji Konkursowej, składającej się z nauczycieli naszej szkoły, która sprawnie je sprawdziła i wyłoniła najlepszych. W tym roku pierwsze miejsce przypadło Nikodemowi Chablewskiemu z Debrzna, który uzyskał 56 punktów na 64 możliwe. O drugim miejscu zadecydowała dogrywka, z której zwycięsko wyszła Olga Górska z Bolszewa (51 pkt), pokonując Stanisława Korzeniewskiego z Władysławowa (51 pkt). Nagrodą za miejsca na podium były tablety. Także pozostali uczestnicy fazy finałowej wykazali się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego oraz kultury i geografii Wielkiej Brytanii. Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy i cenne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy SP69, Kasę Stefczyka, Visit Gdańsk, Urszulę Łuszcz oraz Cezarego i Joannę Podolskich (zobacz trojmiasto.pl). Nauczyciele, którzy zorganizowali etapy szkolne otrzymali specjalnie przygotowane przez p. Ewę Grudzińską podziękowania, których szata graficzna bardzo się wszystkim podobała. Warto dodać, że troje uczniów naszej szkoły spisało się wyśmienicie. O ich wynikach (a taka była z nimi umowa) Społeczność Szkolna zostanie poinformowana na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/ 2018.
Wyniki:
I miejsce Nikodem Chablewski (Debrzno);
II miejsce Olga Górska (Bolszewo);
III miejsce Stanisław Korzeniewski (Władysławowo);
IV miejsce (wyróżnienie) Aneta Gawin (Pępowo);
V miejsce (wyróżnienie) Szymon Pruszyński (Ustka);
VI miejsce (wyróżnienie) Maja Włoch (Czersk);
VII miejsce (wyróżnienie) Oliwier Myszk (Wiślinia);
VIII miejsce Tymon Murawski (Banino);
IX miejsce Pola Baske (Sulęczyno);
X miejsce Hanna Bobkowska (Wierzchucino).
Gratuluję wszystkim Finalistom i zapraszam Szkoły naszego województwa do kolejnej, piątej edycji Konkursu za rok.
Cezary Podolski

Książeczki ze szkolnej półeczki

2018_ksiazeczkizpoleczki-finalPod takim hasłem dnia 16 maja odbyła się w naszej szkole III edycja Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego adresowanego do uczniów klas trzecich. Wzięło w nim udział 25 uczestników z 9 szkół - SP nr 57, SP nr 21, SP nr 27, SP nr 18, SP nr 49, SP nr 48, SP nr 81, SP nr 69 oraz ze Szkoły Podstawowej Towarzystwa Edukacyjnego Vizja. Wszystkich zebranych przywitał Dyrektor Szkoły Pan Kamil Gajewski, który wspominał również swoją ulubioną książkę czytaną w dzieciństwie. Następnie odbył się I etap konkursu — uczniowie rozwiązywali test sprawdzający znajomość lektur zawartych w regulaminie.
Gość honorowy pani Magdalena Kruszyńska - kierownik Biblioteki Manhattan wraz z komisją konkursową dokonała oceny testów, a dzieci obejrzały inscenizację Bazyliszek przygotowaną pod kierunkiem pani bibliotekarki oraz taneczne pokazy laureatów Muzycznej Wiosny z klasy VA i VIIB. Do finału zakwalifikowało się 8 uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów. Wykonywali oni w II etapie 5 zadań. Było to między innymi: przyporządkowanie bohaterów do odpowiednich książek, dopasowanie autora i tytułu do ilustracji, układanie utworów w kolejności alfabetycznej. Po dodaniu wyników obu etapów wyłoniono zwycięzców. Przyznano również 5 wyróżnień.
I miejsce - Julia Kekenmajster SP nr 18
II miejsce - Amos Waszczuk SP nr 21
III miejsce - Weronika Bojka SP nr 81
Wyróżnienia
Karolina Rentfleisz SP nr 27
Dobrochna Rej SP nr 49
Leon Belczak Szkoła Podstawowa Towarzystwa Edukacyjne Vizja
Mateusz Sawczyszyn SP nr 81
Lena Czapkowska SP nr 69

Bardzo dziękujemy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej za objęcie patronatem i ufundowanie nagród w naszym konkursie.
Zapraszamy za rok — czytajcie, bo: "KSIĄŻKI TO NASI PRZYJACIELE, NIE ZAWIODĄ, NIE ZDRADZĄ, A NAUCZĄ WIELE"

Ogólnopolski Festiwal Form Tanecznych "Dance Group"

2018_tance_turniej14 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w 6. Ogólnopolskim Festiwalu Form Tanecznych "Dance Group" reprezentując Sekcję Sport.
Oto ich osiągnięcia:
- 3 miejsce miniformacja poniżej 12 lat - Likkle Gangsta - Oliwia Drożdż, Maja Gołuńska, Ines Podwysocka, Roksana Chorałła, Kuba Cichosz, Adrian Pietrzyca, Olaf Włodkowski

- 1 miejsce duety 5-8 lat - Olaf Włodkowski i Maja Gołuńska
- 2 miejsce duety 5-8 lat - Oliwia Drożdź i Roksana Chorałła

- 1 miejsce solo 5-8 lat - Olaf Włodkowski
- 2 miejsce solo 5-8 lat - Adrian Pietrzyca
- 3 miejsce solo 5-8 lat - Maja Gołuńska

Trenerka - Agnieszka Grzędzicka

IV Konkurs Języka Angielskiego Środowisk Pozawielkomiejskich Województwa Pomorskiego dla Klas III Szkół Podstawowych

2018_konkursangielskiDnia 19 maja 2018 r. (sobota) na terenie Naszej Szkoły zostanie zorganizowany Finał IV edycji Konkursu Języka Angielskiego Środowisk Pozawielkomiejskich. Podobnie, jak w poprzednich latach, tak i w roku bieżącym dla najlepszych uczestników są przewidziane cenne nagrody, w tym tablety dla pierwszych trzech miejsc oraz inne atrakcyjne artykuły od naszych partnerów i sponsorów (Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Stadion Energa Gdańsk, SKOK Stefczyka, Gdańska Organizacja Turystyczna).

Kalendarium Konkursu

- 10 kwietnia 2018 – rozesłanie maili do szkół województwa pomorskiego z informacją o Konkursie;
- 20 kwietnia 2018 – zakończenie przyjmowania zgłoszeń od szkół;
- 23 kwietnia 2018 – rozesłanie maili do szkół z treścią I etapu Konkursu;
- 24 kwietnia – 9 maja 2018 – termin organizowania przez szkoły I etapu Konkursu,
- 11 maja 2018 – data ostateczna przesłania protokołu z I Etapu Konkursu (z wyraźnie oznaczonym zwycięzcą). W przypadku, gdy kilkoro uczniów uzyska tę samą ilość punktów należy zorganizować dogrywkę i wyłonić zwycięzcę). Protokoły można więc przesyłać od 24 kwietnia do 11 maja).
- 19 maja 2018 (sobota, godz. 10.00) – finał Konkursu na terenie SP69 (także jego rozstrzygnięcie i rozdanie nagród), zwiedzanie Gdańska dla zainteresowanych, w tym możliwość wycieczki na Stadion Energa Gdańsk, gdzie odbywały się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2012.

Dokumenty do pobrania:
1. REGULAMIN KONKURSU
2. KARTA ZGŁOSZENIA
3. OŚWIADCZENIE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH
4. Wykaz szkół - finalistów IV Konkursu Języka Angielskiego Środowisk Pozawielkomiejskich

Fotorelacja z Finału Konkursu

Konkurs Facebookowy 2018 rozstrzygnięty

2018_KonkursFacebookowyW dniu wczorajszym (28 kwietnia 2018) o godz. 20.00 poznaliśmy ostateczne wyniki Konkursu Facebookowego 2018, który polegał na dawaniu like’ów zdjęciom z występami klas zrobionym podczas kolejnej edycji tej imprezy, zarejestrowanej na sali gimnastycznej. Do niesamowitej rywalizacji doszło między zwolennikami klas 0A i 0B. Uczniowie, Rodzice i Znajomi toczyli zacięty bój, uzyskując prawie 300 like’ów dla obu klas z osobna. Ostatecznie wygrała klasa 0B — 292 polubienia, 2-gie miejsce przypadło klasie 0A — 283 polubienia, a 3-im miejscem zadowoliły się połączone siły klas 1A i 1B — 76 like’ów. Wyniki wszystkich klas zostały przedstawione w tabeli. Wszystkim uczestnikom tej facebookowej zabawy dziękujemy za udział i oczywiście zapraszamy za rok na ciąg dalszy.
Cezary Podolski

Całe podium dla SP69!!!

2018_3_spellingbeeDnia 26.04.2018 r. o godzinie 11:00 na terenie SP48 w Gdańsku odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Konkurs Języka Angielskiego „Spelling Bee” przeznaczona dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej. Konkurs wzorowany jest na amerykańskich konkursach „Spelling bee”, które cieszą się niezwykłą popularnością wśród uczniów w USA. Jego celem jest zachęcanie i motywowanie młodzieży do doskonalenia znajomości języka angielskiego poprzez rozwijanie słownictwa oraz utrwalanie zasad ortografii. Do tego konkursu przez wiele tygodni przygotowywało się troje uczniów z naszej szkoły, tj.: Lena i Iwo Czapkowscy (IIIA) oraz Aleksandra Sobolewska (IIIB). Podczas przygotowań trzeba było m.in. opanować ponad 300 słów angielskich, umieć je przeliterować i podać znaczenie (na każde słowo było maksymalnie 30 sekund). Już podczas przygotowań podziwiałem wiedzę moich uczniów i ich gorliwość w nabywaniu wiedzy. Dziękuję także Rodzicom, zwłaszcza mamie Leny i Iwa, Pani Aleksandrze, która nas zawiozła na Konkurs i wspierała swoją obecnością. Sam konkurs zakończył się pełnym sukcesem, gdyż cała trójka stanęła na podium:
1 miejsce — Lena Czapkowska
2 miejsce — Aleksandra Sobolewska
3 miejsce — Iwo Czapkowski

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs plastyczny

konkurs_plastycznySerdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. „Podwodne opowieści”.
Adresaci:
I kategoria: klasy 0-III
II kategoria: klasy IV-VII
Cele konkursu:
• Rozwijanie kreatywności i twórczej aktywności uczniów.
• Rozwijanie zdolności manualnych.
• Doskonalenie umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi.

Termin nadsyłania prac upływa 25 maja 2018r.

Regulamin konkursu

KONKURS CZYTELNICZY

2018_ksiazeczkizpoleczkiZapraszamy dnia 16 maja 2018 r. do udziału w III edycji Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego „Książeczki ze szkolnej półeczki” adresowanego do uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Patronatem konkursu i fundatorem nagród jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku. Cel konkursu to popularyzacja literatury dziecięcej oraz pogłębianie wiedzy o jej twórcach. Lista książek konkursowych znajduje się w regulaminie. Zgłoszenia uczestników – załącznik 2 należy przesłać do 11.05.2018. na adres szkola69@wp.pl lub fax 583430502, formularz zgody rodzica na udział dziecka i przetwarzanie jego danych – załącznik 1 należy dostarczyć w dniu konkursu.
Życzymy powodzenia podczas zmagań konkursowych!
Organizatorzy - nauczyciele klas I-III SP 69

Dokumenty do pobrania:
Regulamin konkursu
Załącznik 1 - Zgoda rodziców
Załącznik 2 - Zgłoszenie do konkursu

Medalowe „Pożegnanie Zimy”

2018_la_pozegnaniezimyDnia 24 marca odbyły się zawody „Lekkoatletyczne Pożegnanie Zimy” na obiektach sportowych AWFiS w Gdańsku. Nasi uczniowie: Mateusz Paszek, Mateusz Chętnik i Bartosz Kurowski reprezentowali naszą szkołę w dwóch kategoriach wiekowych: 2005-2004 oraz 2006 i młodsi. Podczas zawodów nasi uczniowie zajęli wspaniałe miejsca w czterech konkurencjach sportowych.
Mateusz Paszek – bieg na 60 m (V m-ce), skok w dal (IV m-ce), rzut piłką lekarską (I m-ce)
Mateusz Chętnik – bieg na 60 m (IV m-ce), skok w dal (III m-ce), rzut piłką lekarską (III m-ce), bieg na 600 m (III m-ce)
Bartosz Kurowski bieg na 60 m (V m-ce), rzut piłką lekarską (II m-ce), bieg na 600 m (II m-ce).
Należy również pogratulować naszemu byłemu uczniowi Jakubowi Dróżce, który zdobył dwa złote i jeden srebrny medal.
Wszystkim sportowcom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!!!

Konkurs facebookowy „Muzyczna Wiosna 2018”

2018_fb_muzycznawiosnaZgodnie z wieloletnią tradycją, także i w tym roku, nasza szkoła organizuje konkurs, który będzie polegał na dawaniu like’ów pod ZDJĘCIAMI poszczególnych klas. Zdjęcia te znajdują się na stronie facebookowej naszej szkoły (SP69_Gdańsk) w albumie Konkurs facebookowy „Muzyczna Wiosna 2018””, utworzonemu 25 marca 2018 r.
Regulamin:
1. Głosujemy na daną klasę, dając like’a (polubienie lub inny przycisk obok napisu „lubię to”) pod zdjęciem danej klasy.
2. Konkurs kończy się 28 kwietnia (sobota) o godz. 20.00.
3. W głosowaniu mogą brać udział uczniowie, rodzice, znajomi.
4. Klasa z największą ilością like’ów pod zdjęciem wygrywa puchar (dla miejsca 2. i 3. przewidziane są dyplomy)
5. Link do albumu na stronie facebookowej Szkoły ze zdjęciami klas, na które można głosować.
Organizator:
Cezary Podolski
PS: Drugą opcją był konkurs z like’ami dawanymi pod filmami z występami klas, ale doświadczenie pokazało, że Facebook blokuje (rok temu) lub wycisza muzykę, która objęta jest prawami autorskimi (obecna praktyka Facebooka).

II Mistrzostwa MONOPOLY edycja Gdańsk

2018_monopoly_finalW piątek 16 marca 2018r. w naszej szkole odbyła się II edycja Mistrzostw gry Monopoly - edycja Gdańsk.Udział w rozgrywkach wzięło 26 graczy z 13 szkół podstawowych oraz ich opiekunowie,którzy świetnie pełnili role bankierów, a także tworzyli przemiłe jury.
Po pierwszym etapie do finału przeszło 6 drużyn, które walczyły o puchary Mistrzostw.
Najlepsi z najlepszych to:
I miejsce SP nr 55 reprezentowana przez Łukasza Grabowskiego i Bartosza Jędruszewskiego,
II miejsce zajęła nasza szkoła 69 reprezentowana przez Dominika Gołuńskiego i Bartosza Kurowskiego - brawo chłopaki!
III miejsce zajęła SP79 reprezentowana przez Wojciecha Piekarskiego i Bartosza Wronę.
Atmosfera naszej imprezy była miła i przyjazna.Pyszne,pięknie udekorowane kanapki, zrobione przez nasze panie kucharki, smakowały wszystkim. Nagrody,dyplomy oraz upominki dla wszystkich dla uczestników cieszyły oczy.Zadowoleni Goście obiecali odwiedzić nas za rok!

Konkurs urbanistyczno-architektoniczny

2018_konkursUrbanistyczno-architektonicznyPrzez dwa kolejne dni 3 i 4 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursowych warsztatach urbanistyczno – architektonicznych p.t. ,,Gdańsk – miasto przyszłości” organizowanych przez Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych. Zmagania konkursowe odbywały się podczas Targów Mieszkaniowych w Amber Expo. Dwa 4-osobowe zespoły z klas 0-III i IV-VII miały za zadanie wykonać makiety przedstawiające nasze miasto w dalekiej przyszłości. Praca wymagała od nich kreatywności i umiejętności współpracy w grupie. Z tego zadania nasi uczniowie wywiązali się znakomicie. Mimo iż nie zdobyli głównej nagrody, ich makiety zasługują na uznanie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

II Mistrzostwa Monopoly Edycja Gdańsk 2018

monopoly_plakat2Serdecznie zapraszamy do udziału w II Mistrzostwach Monopoly Edycja Gdańsk 2018. Mistrzostwa odbędą się dnia 16 marca 2018 o godz. 9:00. Biorą w nich udział uczniowie klas 4 - 7 (maksymalnie dwóch przedstawicieli ze szkoły) wraz z opiekunem, który gra jako bankier.
Zgłoszenia przyjmujemy do 02.03.2018.
Kontakt: monopolyedycjagdansk2018@gmail.com

Konkurs WWW LECH BĄDKOWSKI

2018_konkurs_badkowskiNareszcie! Dzisiaj, 23 lutego, w SP85 na Jasieniu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród uczestnikom konkursu "www.Lech BĄDKOWSKI...". Nasz uczeń, Bartosz Kurowski z kl. VII B uzyskał I MIEJSCE w kategorii historycznej w grupie uczniów klas VII, lI - III gimnazjum
za wykonanie albumu na temat życia i działalności Lecha Bądkowskiego. Jesteśmy dumni i gratulujemy zwycięstwa!

Konkurs plastyczny

2018_1b_tomek_konkursTomasz, uczeń klasy I b wziął udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym. Trzymamy za Tomka kciuki i życzymy sukcesu.

Nasz uczeń wygrał konkurs plastyczny!

2017_konkurs_skokstefczykaŚwietlica w grudniu brała udział w konkursie plastycznym SKOK-u STEFCZYKA pod tytułem "Mój wymarzony prezent pod choinką". Chętne dzieci wykonały prace plastyczne różna techniką: były malowane i wycinane. W styczniu odbyło się rozstrzygniecie konkursu i I miejsce zajął Antoni Gergelewicz z klasy 0B. Gratulujemy wygranej!

Anioły bożonarodzeniowe

2017_nicole_mikolaj12 grudnia 2017 r. został rozstrzygnięty III wojewódzki konkurs plastyczny pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska „Anioły bożonarodzeniowe”. Dwoje uczniów z klasy 3 A otrzymało wyróżnienia za wykonane przez siebie anioły. Są to Nicola Mazurowska i Mikołaj Grabowski. Serdecznie GRATULUJEMY młodym twórcom i życzymy dalszych sukcesów.

Sukcesy naszych uczniów w taekwon-do

2017_SandraNasi uczniowie trenują w różnych klubach i zdobywają również nagrody i medale. Sandra Magierska uczennica klasy 3A trenuje od niedawna taekwon-do. W listopadzie 2017 r. uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w taekwon-do ITF, które odbyły się w Pruszczu Gdańskim. W konkurencji układy zajęła dwukrotnie III miejsce i zdobyła 2 brązowe medale. Na tych samych Mistrzostwach Laura Piekart (3B) zdobyła 2 brązowe medale a jej brat Oliwier Piekart (5B). Serdecznie GRATULUJEMY naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów i woli walki o złote medale.

Konkursy plastyczne świetliczaków

2017_swietliczaki_konkursy_plastyczneW grudniu świetlica wzięła udział w 3 międzyszkolnych konkursach plastycznych. Dwa z nich są już zakończone i możemy pochwalić się sukcesami naszych podopiecznych.

- W konkursie zorganizowanym przez SP 81 w Gdańsku, pod tytułem „Postać Niezwykłego św. Mikołaja” - wyróżnienie otrzymał Olaf Włodkowski, uczeń kl.OA.

- W konkursie zorganizowanym przez SP 48 w Gdańsku, pod tytułem „Magiczna bombka” - III miejsce zdobyła Laura Piekart, uczennica kl.IIIB.

Dzieci wykonywały prace pod opieką wychowawcy świetlicy - Pani Beaty Berowskiej. Gratulujemy!

TURNIEJ MIKOŁAJKOWY 2017

2017_turniej_mikolajkowyW Mikołajki - 6 XII 2017 - tradycyjnie w naszej szkole odbył się turniej sportowy. W obecności Świętego Mikołaja na sali gimnastycznej najmłodsi uczniowie uczestniczyli w sztafetach wahadłowych – aż zaroiło się od „czerwonych czapeczek” , uśmiechów na twarzy i rumianych policzków!!!
Uczniowie klas starszych rywalizowali w grach zespołowych : chłopcy – w piłce nożnej , dziewczęta – w piłce siatkowej.
Oto wyniki „mikołajkowych” zmagań:
Piłka siatkowa dziewcząt:
Klasy IV – V : I m. - VA , II m. – VB , III m. – IVA, IV m. – IVB
Klasy VI – VII: I m. – VIIA, II m. – VI
Piłka nożna chłopców:
Klasy IV – V: I m. – VA, II m. – IVA , III m. – VB, IV m. – IVB
Klasy VI – VII: I m. – VI , VIIA, VIIB
Podsumowanie Turniej oraz wręczenie pucharów i dyplomów przez p. Dyrektora odbyło się na apelu w czwartek 7 XII 2017.
GRATULUJEMY I DO ZOBACZENIA ZA ROK!

KONKURS PLASTYCZNY

2017_konkurs_aniolyUczniowie klasy 3A przystąpili do III wojewódzkiego konkursu plastycznego, odbywającego się pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska „Anioły bożonarodzeniowe”. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 89 w Gdańsku. Przeznaczony jest dla uczniów klas I-III. Wyniki konkursu opublikowane będą 7 grudnia na stronie www.sp89.pl. Ale już dziś gratulujemy uczestnikom talentu plastycznego i pomysłowości.

Międzyszkolny Turniej Mikołajkowy

2017_laureat_grabowskiUczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Międzyszkolnym Turnieju Mikołajkowym Dzieci Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej. Turniej odbył się 2 grudnia 2017 r. w Pozytywnej Szkole Podstawowej w Gdańsku. Nasi sportowcy - siatkarze zajęli III miejsce. Wśród nagrodzonych laureatów byli nasi koledzy MIKOŁAJ GRABOWSKI z klasy 3A i MICHAŁ KUSIO z klasy 3B. Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć sportowych.

"Dialogi fortepianowe"

2017_laureat_imajUczennica klasy 3A IRENKA MAJ w dniu 28 listopada 2017 r. brała udział w XXII GDYŃSKIM PRZEGLĄDZIE DUETÓW FORTEPIANOWYCH „DIALOGI FORTEPIANOWE” im. EWY GRABE- ZAREMBY. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas I-VI szkół muzycznych I stopnia w wieku od 7 do 14 lat. Ku naszej wielkiej radości wspólnie z kolegą Irenka zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy młodej pianistce oraz rodzicom i życzymy dalszych sukcesów.

Dwa ognie usportowione - awans do II rundy rozgrywek :)

2017_dwaognie_awans24 listopada 2017 w SP nr 1 na gdańskiej Morenie odbyła się I runda rozgrywek międzyszkolnych w konkurencji "dwa ognie usportowione". Wzięły w niej udział następujące szkoły: SP 1, SP 24, SP 35 i SP 69. Nasze uczennice z rocznika 2007 i 2008 spisały się znakomicie! Wraz z SP 35 wywalczyły awans do II rundy :). BRAWO!!!
Trzymajmy kciuki za pomyślność w dalszej rywalizacji!

Mamy Złoto w biegach!

2017_zawodyLA_18-11W dniu 18 listopada 2017 na obiektach sportowych AWF Gdańsk odbyły się Mistrzostwa lekkoatletyczne gdańskich szkół.
Uczeń klasy VIIB – Jakub Dróżka wywalczył w pięknym stylu 2 złote medale: w biegu na 60 m (czas: 8,24 sek.) oraz w biegu na 1000m (czas: 3 min i 18.5 sek). GRATULUJEMY!

Pozostali nasi reprezentanci także wykazali się wspaniałą sportową postawą:
Martyna Wojtasik (VIA) – skok w dal i 600 m (III m-ce w swojej rundzie biegowej)
Emilia Ostrowska (VIIA) – skok w dal i 60 m (III m-ce w swojej rundzie biegowej)
Sebastian Sławiński (VIIA) – dwukrotnie „otarł się” o podium – IV m-ca w skoku w dal i biegu na 60m.
Wszystkim sportowcom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!!!

Więcej wyników na www.gokf.gda.pl

Wręczenie nagród w konkursie IPN

2017_nagrodyIPN26 września 2017r. IPN w Gdańsku zorganizował uroczystość wręczenia nagród zespołom uczestniczącym w projekcie „Trudne powroty, ciężkie wybory – losy żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie”, który był realizowany od stycznia do końca czerwca 2017r. Uczniowie naszego zespołu: Paula Bałdyga, Szymon Dardziński, Jakub Drewing, Jakub Dróżka i Dominik Gołuński, jako zdobywcy II miejsca , otrzymali imienne dyplomy, plakaty oraz zestawy planszowych gier historycznych. Po wręczeniu nagród, organizatorka projektu, pani Barbara Męczykowska, zaprosiła wszystkich uczestników wraz z opiekunami, do zwiedzenia Muzeum II Wojny Światowej. Nawet ci, którzy już tam byli, chętnie obejrzeli wystawę po raz drugi. Wszystkie zespoły już zastanawiają się nad uczestnictwem w następnym projekcie IPN, my także!

Zawody w Minipiłce nożnej chłopców dla klas IV-VI

2017_miniPilkaNozna26.09.2017r. w ramach rozgrywek „Igrzysk Dzieci” reprezentacja szkoły chłopców rozegrała turniej międzyszkolny. Pierwszy mecz po zaciętej walce przegraliśmy z SP 48 (3:4), drugi mecz wygraliśmy (5:4) z SP 18. W ostatnim decydującym spotkaniu ulegliśmy z SP 80 (3:5). Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce i nie awansowaliśmy do kolejnej fazy zawodów. Wielkie brawa dla wszystkich zawodników (Filip Chętnik, Mateusz Chętnik, Igor Rychłowski, Michał Kozłowski, Oskar Biernacki, Mikołaj Klonowski, Mateusz Paszek, Bartosz Bławat), ponieważ godnie reprezentowali naszą szkołę pokazując prawdziwy charakter sportowców oraz zespołowość w grze.

Wyniki projektu IPN "Trudne powroty, ciężkie wybory..."

Pod koniec czerwca 2017r. zakończyliśmy, trwający od stycznia projekt IPN "Trudne wybory, ciężkie powroty - Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie". Efekty naszej pracy można było śledzić na stronie internetowej szkoły. I oto IPN ogłosił wyniki!

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 69 im. Generała Stanisława Sosabowskiego w Gdańsku
Skład: Paula Bałdyga, Szymon Dardziński, Jakub Drewing, Jakub Dróżka, Dominik Gołuński
Opiekun: Urszula Łuszcz

Dziękujemy wszystkim, którzy nam dopingowali podczas realizowania projektu.
Urszula Łuszcz z zespołem!